Polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy Marek Frąckowiak zmarł dziś rano – 6 listopada 2017. Przez wiele lat zmagał się z chorobą nowotworową, mimo to do ostatnich dni grał w teatrze. Miał 67 lat. O śmierci artysty poinformowała Maria Wilma ze Związku Artystów Scen Polskich.

Marek Frąckowiak skończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi.  W 1974 roku zadebiutował na deskach Teatru Nowego w Warszawie. Znany z ról w takich produkcjach jak: „Ogniem i mieczem”, „Psy”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas” czy serialach „07 zgłoś się”, „Alternatywy 4”, „Plebania”. Swojego głosu użyczył także 92 postaciom animowanym. Ponadto był założycielem i prezesem Fundacji Przyjaciół Sztuk Aurea Porta. Podczas swojej kariery związany był z sześcioma teatrami warszawskimi: Nowym, Współczesnym, Na Woli, Rozmaitości, Adekwatnym i Teatrem Rampa.

Zostawił żonę Ewę Złotowską, z którą był blisko 25 lat.

„Odszedł znakomity aktor i wspaniały człowiek Marek Frąckowiak. Miałam ogromny zaszczyt pracować z nim przy produkcji „Galeria”. Był dla mnie wielkim autorytetem. Jeszcze miesiąc temu przypinaliśmy się razem do bud. Ciężko na serduchu się zrobiło. Bardzo. Będę tęsknić” – napisała na swoim profilu na facebooku aktorka Monika Mazur.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: kadr z serialu „Ekipa”