Jak możemy zobaczyć coś, czego nie widzimy? Szczególnie film, który jest przede wszystkim utworem audiowizualnym. Tę tajemnicę będziemy mieli okazję rozwiązać na tegorocznej edycji filmowej części Brave Festival między 14 a 21 lipca.

To, co się dzieje wewnątrz nas, co wywołuje u nas empatię, to jak rozumiemy świat – obrazy “Forbidden Cinema” będą skupiały się na tematach budzących sprzeciw, wywołujących kontrowersję, zmagających się z trudną rzeczywistością. Między 14 a 21 lipca prezentowane zostaną 4 sekcje i 20 filmów. Wśród nich niemało jest takich, które dotykają tematów zakazanych. Pod hasłem Widzialni/Niewidzialni poznamy historie ludzi mających odwagę zmienić świat, przeciwstawić się swojemu losowi i walczyć o własne prawa.

Brave Festival: Forbbiden Cinema

Sekcja Brave People pokaże nam bohaterów codzienności, takich jak prostytutka z Buenos Aires Alanis, która walczy o lepszą przyszłość dla swojego syna. W sekcji Film Interrupted dotkniemy licznych problemów, które mają wpływ na samo powstanie filmu, a sekcja Kids in Danger skupi się na zmaganiu kilku- lub kilkunastoletnich dzieciaków z surowymi realiami życia.

Sześć z pokazywanych w tegorocznej edycji filmów powalczy o nagrodę publiczności w sekcji konkursowej Forbidden Cinema w wysokości 2,5 tysiąca euro. Na dodatek, każdy z konkursowych tytułów będzie pokazywany 2 razy – to dobra możliwość, by obejrzeć je wszystkie!


Autor: Zlata Veresniak
Zdjęcia: mat. organizatora