W ramach wydarzenia zorganizowanego przez Samorząd Studentów UWr Niezła Sztuka odbył się konkurs artystyczny. Nagrodą była możliwość wystawienia swoich obrazów. Zwycięskie prace Anny Połomskiej NORO ART i Karoliny Parchimowicz można było zobaczyć na wystawie w klubie Carpe Diem w sobotę, 6 maja.

NORO ART, Anna Połomska, Niezła Sztuka, wystawa, obrazy, Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego

Zwyciężczyni konkursu, Anna Połomska zaprezentowała prace ze swojego pierwszego wernisażu, który odbył się 13 stycznia w Szklarni. Czym prace studentki trzeciego roku architektury na Politechnice Wrocławskiej wyróżniają się spośród innych? Na to pytanie odpowiedziała nam sama autorka prac:

Moje prace w odpowiednim świetle zyskują nowe życie, używam do tego farb fluorescencyjnych, świecących w ultrafiolecie, przy odpowiednim oświetleniu wyglądają one zupełnie inaczej. Korzystam z farb metalicznych, mikowych, jest tam też klej, to jest technika mieszana, są też markery olejne. To jest styl, który sobie sama wymyśliłam, sama łączę kolory, sama łączę faktury i kombinuję, uczę się, ponieważ nie jestem po żadnej szkole plastycznej, jestem samoukiem. I wszystkiego co jest tutaj zaprezentowane sama się nauczyłam.

NORO ART, Anna Połomska, Niezła Sztuka, wystawa, obrazy, Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego

NORO ART, Anna Połomska, Niezła Sztuka, wystawa, obrazy, Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego

Od jak dawna Anna zajmuje się malowaniem? Od zawsze, generalnie zawsze bardzo lubiłam rysować. W podstawówce wygrywałam już prawie wszystkie konkursy plastyczne. I potem zaczęłam malować sama w domu, bo już w tych konkursach nie brałam tak udziału. Ludziom się to podobało, chcieli mi dawać pieniądze za to, więc nie ukrywam, już w podstawówce robiłam dzieciom prace na plastykę za pieniądze, żeby mieć większe kieszonkowe. Potem już tak trochę bardziej poważnie. Jakieś zamówienia dla babci, dla znajomych, dla dziewczyny chłopaki brali. I tak się zaczęło kręcić, teraz robię dużo prac i czerpię z tego dużą przyjemność. Mam nadzieję rozwijać się w tym kierunku i może nawet kiedyś w przyszłości się z tego utrzymywać, bardzo bym chciała.

Architektura to też jest sztuka, planowania przestrzeni dla ludzi, to jest też bardzo ważne i też bardzo mi się to podoba jednakże bardzo lubię operować kolorem, a w architekturze już trzeba być bardziej stonowanym. A w takich pracach malarskich mogę bardziej wyrazić siebie, mogę się pobrudzić farbami, co ja bardzo lubię. Bardzo lubię mieć kontakt z narzędziem, którym operuję, nie lubię siedzieć przed komputerem, prace plastyczne sprawiają mi przyjemność, maluję sobie w domu, w wolnym czasie, w weekendy, także bardzo mi się to podoba i chciałabym w przyszłości się tym zajmować.

Anna Połomska już pracuje nad kolejnym wernisażem, nie zdradza nam jednak szczegółów i zapewnia, że wszystkie informacje pojawią się w swoim czasie na jej fanpage’u NORO ART. Jeśli chcecie być na bieżąco albo jesteście zainteresowani kupnem, to zaglądajcie właśnie tam.

W Carpe Diem można było zobaczyć również prace Karoliny Parchimowicz, drugiej zwyciężczyni konkursu organizowanego w ramach wydarzenia Niezła Sztuka.

Karolina Parchimowicz, Niezła Sztuka, Carpe Diem, Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, konkurs artystyczny, Niezła Sztuka

Karolina Parchimowicz, Niezła Sztuka, Carpe Diem, Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, konkurs artystyczny, Niezła Sztuka


Autor: Patrycja Strzelczyk