Dwie wystawy, różnorodne warsztaty i koncerty – weekend w klubie Carpe Diem był pełen sztuki. I to Niezłej Sztuki, bo tak nazywało się zorganizowane tam przez Samorząd Studentów UWr wydarzenie.

Na scenie zaprezentowały się zespoły WATA i Into the March – finaliści konkursu muzycznego, wyłonieni spośród wielu internetowych zgłoszeń. Laureaci – Into the March zostali nagrodzeni możliwością występu podczas Juwenaliów Wrocławskich. Jeśli chcecie posłuchać ich na żywo, to bądźcie 11 maja na Polach Marsowych! Dlaczego warto? Magda Majchrzak, członkini jury konkursu uważa, że zwycięzcy wyróżnili się swobodą, profesjonalizmem i obyciem ze sceną. Poza tym jest to taka muzyka, która raczej podejdzie każdemu i na pewno rozrusza tłum na Juwenaliach. Dodatkowo jako mocną stronę zespołu Hania Kiec wskazuje spójność. Każdy miał też swoją przestrzeń, żeby zaprezentować swoje umiejętności, ale tworzyli całość.

Jury przyznało, że trudno było podjąć decyzję. To było o tyle ciężkie, że mieliśmy dwa bardzo charyzmatyczne zespoły, które każdego z nas w inny sposób przekonywały do siebie. Ich zdaniem obydwa zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie. Doceniono też fakt, że muzycy wykonywali własne utwory. Dochodził temat rozdzielenia osobistych wrażeń od faktycznego, obiektywnego ocenienia – mówi Dawid Nowacki. W grę wchodzą nasze prywatne upodobania. Każdy jest też inaczej w stylistyce ułożony, więc trochę się sprzeczaliśmy – dodaje Hania Kiec. Każdy musiał się mimo wszystko opowiedzieć za jedną kapelą. Na początku dyskutowaliśmy, ale żadna ze stron nie chciała się nagiąć, w związku z tym musieliśmy zagłosować.

Późnym wieczorem na scenie pojawili się zaproszeni goście – młodzi wokaliści. O 21 swój koncert rozpoczęła Dianka, która zgromadziła sporą widownię i była nawet proszona o bis.

Dianka, Niezła Sztuka, koncert, Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, Adam Kuźniar, Carpe Diem, Wrocław

Dianka, Niezła Sztuka, koncert, Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, Adam Kuźniar, Carpe Diem, Wrocław

Godzinę później uczestnicy wydarzenia mieli okazję posłuchać Michała Sobierajskiego, zdobywcy trzeciego miejsca w drugiej edycji programu The Voice of Poland.

Impreza zorganizowana w ramach Niezłej Sztuki  nie skończyła się wraz z koncertami, ale trwała do rana. Zabawę rozkręcali DJe: Whyba, PLAL i Kacpa.


Autor: Justyna Tkaczyńska
Zdjęcia: Adam Kuźniar (www.adamkuzniar.pl)