Umowa sponsorska została podpisana na trzy lata. Logo pojawi się na koszulkach Śląska już podczas meczu z Jagiellonią Białystok. 

Piątkowe spotkanie (4 października) rozpocznie się o godz. 20.30.

Kim jest nowy sponsor?

NobleBet to bukmacher działający legalnie na terenie Polski. Pod koniec stycznia 2019 roku otrzymali oni wszystkie potrzebne zezwolenia od Ministerstwa Finansów. Jak wiele tego typu firm (np. STS), zdecydowali się na objęcie sponsoringiem jeden z klubów Ekstraklasy. Ich wybór padł właśnie na Śląsk, który otrzyma z tego tytułu niemałe wsparcie do budżetu. Jest to pierwsza tego typu umowa w historii NobleBetu.

Zasady współpracy

Umowa sponsorska została podpisana na trzy lata. Oficjalne rozpoczęcie nastąpi w najbliższym meczu wrocławskiej drużyny. Logo firmy trafi na przód meczowych koszulek, a na stadionie pojawią się bandy z reklamą nowego sponsora.

Potwierdzamy w ten sposób, że Śląsk jest na tyle dużą i uznaną marką, że nowe firmy na polskim rynku bukmacherskim są skłonne do współpracy z nami – powiedział Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Cieszymy się, że już na początku naszej działalności nawiązujemy współpracę z takim klubem jak Śląsk. Pozwala nam to podzielić się naszą wielką pasją do sportu – skomentowała Agnieszka Wójtowicz, prezes NobleBetu.

– NobleBet jest już trzecim sponsorem komercyjnym Śląska. Nigdy wcześniej w historii nie zdarzyło się, by klubowa koszulka była pokryta tyloma logami naraz. Przyczyniło się to do tego, że również po raz pierwszy wyprzedane zostały wszystkie loże komercyjne na stadionie – dodał Wojciech Bochnak, wiceprezes Śląska Wrocław.

NobleBet zajmie na koszulce meczowej miejsce dotychczas obsadzone przez fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Nie oznacza to jednak, że Śląsk zakończy jej wsparcie. Koszulki z logiem fundacji trafią na aukcję. Pierwsza z nich już została sprzedana.

– Jako główny sponsor zdecydowaliśmy się zakupić dotychczasową koszulkę Krzysztofa Mączyńskiego za 10 tysięcy złotych – zdradziła Agnieszka Wójtowicz.

– Był to dla nas zaszczyt, że nasze logo przez tyle lat widniało na piersiach zawodników, a także że byliśmy tak blisko klubu i jego piłkarzy. Nadal jednak mamy wspólne cele i możemy wspierać dzieci w walce z najtrudniejszym przeciwnikiem. Piłkarze Śląska są dla naszych podopiecznych przykładem jak ważna jest determinacja, a także często odwiedzają ich we wrocławskim Przylądku Nadziei” – powiedział  Przemysław Pohrybieniuk, prezes fundacji.

Należy zaznaczyć, iż logo Fundacji nie zniknie z trykotów meczowych Śląska.

– Dzięki zgodzie Ekstraklasy, fundacja dalej będzie z nami na naszym stroju. Różnica jest taka, że logo będzie używane w celach niekomercyjnych i zostanie przeniesione pod kołnierzyk piłkarzy z tyłu koszulki. Także nie rozstajemy się z tym co dawało nam tak wiele szczęścia przez lata – ogłosił Piotr Waśniewski

Podczas piątkowego meczu Śląska z Jagiellonią kibice mogą liczyć na atrakcje przygotowane przez NobleBet.


Autor: Bartosz Królikowski
Zdjęcie: Bartosz Królikowski