„Ananas”, „Bałagan”, zajęcia twórcze i teatralne. Przedstawienie z farbami fluorescencyjnymi i powrót do korzeni. Rusza kolejny sezon działań Pracowni Komuny Paryskiej 45.

Na pierwszym w tym roku spotkaniu Pracowni Komuny Paryskiej premierę miała płyta z piosenkami z musicalu Trójkąt 45. Razem z płytą zaprezentowano teledyski do utworów „Ananas” i „Bałagan”. To wszystko to jedynie wstęp – nowe otwarcie – do kolejnych działań Pracowni Komuny Paryskiej 45.

W tym roku zaplanowane są dwie rzeczy. W ramach przeznaczonych dla młodszych warsztatów twórczych powstaną rekwizyty i elementy scenografii. Zostaną one wykorzystane podczas warsztatów teatralnych dla dorosłych.

Pierwsza rzecz to będzie performance „Trójkąt Głowa”. Najpierw zbierzemy informacje od mieszkańców Trójkąta –  co tu jest wyjątkowego, czego życzą sobie i Trójkątowi. Później nagramy to raz jeszcze, przetworzymy i ruszymy w miasto. Każdy będzie mógł być jednocześnie twórcą i uczestnikiem projektu – mówi Piotr Soroka, menadżer Pracowni Komuny Paryskiej 45. – Od marca zaczniemy współpracę z Muzeum Etnograficznym. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie: kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? Stawiamy się w sytuacji niewiadomej. Nie wiemy wszystkiego i trochę eksperymentujemy. Nigdy nie robiliśmy wcześniej musicalu, nigdy nie robiliśmy performance’u nad jakim myślimy teraz i nigdy wcześniej nie robiliśmy tak kameralnego przedstawienia i to jeszcze z wykorzystaniem elementów  fluorescencyjnych.

Przedstawienie będzie grane pięć razy, za każdym razem na widowni może znaleźć się jedynie dwanaście osób. Jak znaleźć się wśród sześćdziesiątki szczęśliwców, którzy je zobaczą? – Zapisy będą odbywały się przez facebooka, ruszą już za kilka miesięcy –  wyjaśnia Piotr Soroka.

 


Autor: Hubert Szczypek
Zdjęcia: Hubert Szczypek