Przy Placu Kościuszki 4 pojawiło się nowe miejsce na artystycznej mapie Wrocławia. Vivid Gallery ma plan na aktywizację mieszkańców miasta i oferuje prace znanych polskich i zagranicznych twórców.  

To już druga siedziba galerii komercyjnej. Jej pierwszy, mniejszy oddział znajdował się w Galerii Wnętrz Domar przy ulicy Braniborskiej. Dziś wrocławianie mieli okazję zobaczyć nowe oblicze Vivid Gallery, które znajduje się na rogu Placu Kościuszki, na wysokości jednej z bram. Nad wejściem do niej znajduje się duży neon z logiem miejsca.

– Nasza oferta jest eklektyczna – mówi Monika Idzikowska z Vivid Gallery. – Mamy zarówno limitowane prace wybitnych twórców, jak i wiele ciekawych prac absolwentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Staramy się, by każdy znalazł coś dla siebie, zarówno pod względem estetycznym, jak i cenowym.

Twórcy galerii planują organizację wydarzeń kulturalnych oraz spotkań z artystami. Jednym z projektów ma być „Śniadanie Mistrzów”. Będą to cykliczne, poranne spotkania z przedstawicielami sztuki oraz jej kolekcjonerami. Ich głównym celem będzie zapoznawanie się z twórczością zapraszanych twórców oraz dyskusja dotycząca sztuki i designu. Latem właściciele galerii planują rozłożenie leżaków w bramie i myślą o organizacji pokazów filmowych.

Galeria powstała w nieco zapomnianym miejscu, w którym wcześniej znajdowały się między innymi magazyny oraz szalet miejski. Wnętrza zostały przeprojektowane i wyremontowane. Teraz, oprócz głównej sali, znajduje się tam również antresola, mniejsze pomieszczenie ze stołem oraz toaleta i zaplecze z biurem projektowym. Twórcy galerii przyznają, że zależy im na ciepłej atmosferze ich miejsca i zapraszają, by obcować ze sztuką jak najczęściej.

Godziny otwarcia:
poniedziałek-sobota 10:00 – 18:00
niedziela 10:00 – 16:00


Autor i zdjęcia: Marcin Obłoza