Szykują się zmiany we wrocławskim MPK. I to zmiany istotne (i korzystne) dla pasażerów autobusów oraz tramwajów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w stolicy Dolnego Śląska. Od 2 września obowiązywać będą nowe ceny biletów.

Podróżujący komunikacją miejską we Wrocławiu mogą zakupić bilety normalne i ulgowe, a także bilety uprawniające do przejazdu na liniach pospiesznych i nocnych. Drugi typ biletów był droższy o 20 groszy — za przejazd na linii pospiesznej lub nocnej trzeba było zapłacić 3,40 zł za bilet normalny i 1,70 zł za bilet ulgowy.
Od września bilety na linie pospieszne i nocne zostaną zlikwidowane. Cena normalnego wynosić będzie 3,20 zł, a ulgowego — 1,50 zł. Bilety zakupione przed wejściem w życie uchwały zachowają swoją ważność (warunkiem jest cena widoczna na bilecie, która nie może być mniejsza niż obowiązująca taryfa).

Tańsze bilety czasowe

Od początku września podróżujący będą mogli zakupywać w niższej cenie nie tylko bilety jednorazowe. Obniżka cen będzie korzystna dla studentów oraz uczniów, a także każdej osoby, która nabywa bilety 30-, 60- lub 90-dniowe. Bilety 30-dniowe, imienne i semestralne, na wszystkie linie i linie normalne, będą miały jedną wspólną cenę, która będzie wynosić 90 zł (obniżka z 98 zł).
Bilet aglomeracyjny na 30 dni na wszystkie linie stanieje z 86 złotych na 72. 

W najkorzystniejszej sytuacji znajdą się osoby, które wykupują bilet semestralny na 5 miesięcy na dwie dowolne linie. Dzięki nowemu cennikowi będzie można zaoszczędzić na nim 20 złotych — nowa cena biletu wynosić będzie 230 złotych.

Co z zakupionymi biletami?

Jeżeli ktoś posiada nieskasowany bilet na linię nocną lub pospieszną, zakupiony w cenie 3,60 lub 1,80, może zwrócić go i odzyskać pieniądze. Zwrotów można dokonywać do 31 stycznia 2021 roku.
Bilety długoterminowe, 30-dniowe, 60-dniowe lub semestralne, również podlegają zwrotowi. Przy reklamacji kwota zwrotu zostanie pomniejszona o wykorzystane dni przejazdów. Zwrotów dokonywać można w Biurze Obsługi Pasażera MPK na Prusa 75-79, lub w punktach Urbancard.


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcie: Aleksandra Sopuch