Wrocław to miasto, które obfituje w wiele ciekawych i nieszablonowych miejsc spotkań. Jednym z nich ma być również Kszyki Park, czyli nowe miasteczko kontenerowe zlokalizowane w pobliżu Parku Południowego. 

Otwarcie Kszyki Park zaplanowano na czerwiec. Kontenerowe miasteczko znajdzie się przy zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Krzyckiej, w pobliżu pętli Krzyki. Dzięki temu dojazd do Rynku zajmie około 10 minut.

Czym jest takie miasteczko kontenerowe?

Jak sama nazwa wskazuje – miasteczko kontenerowe jest… dosłownie miasteczkiem, a może raczej sporym targiem, w którym zamiast kramów, stać będą olbrzymie kontenery. W nich z kolei znajdować się będą siedziby barberów, fryzjerów, czy szefów kuchni, dzięki czemu Kszyki Park ma stać się nie tylko przestrzenią typowo handlową, ale również miejscem spotkań.

Czy Kszyki Park to tylko sklepy? 

Docelowo Kszyki Park ma spełniać rolę miejsca, w którym organizowane będą różne wydarzenia promujące np. alternatywną, nową sztukę. Ma to mu nadać odpowiedni, specyficzny klimat. Oprócz tego ma on reprezentować sobą różne koncepty z zakresu mody, urody, technologii, kulinariów, czy zwykłej, czystej rozrywki.

Skąd taka nazwa? 

Nazwa Kszyki Park wzięła się głównie od planowanego położenia. Zamiana jednej literki z „r” na „s” miała przyciągać uwagę i dawać możliwość kopiowania tego pomysłu na przyszłość. Szczególnie, że sam park nie będzie miał jednego motywu przewodniego. Zamiast tego podzielony będzie na pięć stref – beauty, moda i dodatki, technologia, sport i rekreacja oraz restauracje.


Tekst: Marta Ziółkowska
Zdjęcia: mat. promocyjne