Podróż z Wrocławia do Berlina pociągiem wydaje się niemożliwa? Już od grudnia ma powstać nowe bezpośrednie połączenie. Potrzebne jest tylko dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

Trudności w połączeniach kolejowych na trasie Wrocław – Berlin są znane wszystkim Wrocławiakom. Tak blisko, a jednak tak daleko. Najlepszą opcją wydaje się być samochód, ewentualnie autobus. Co jednak, jeżeli ktoś chce podróżować pociągiem? Do tej pory mogliśmy dojechać tylko na weekendy Pociągiem do Kultury Kolei Dolnośląskich. Jednak od grudnia ma pojawić się  bezpośrednie kolejowe połączenie z Berlinem. Do nowego rozkładu jazdy wprowadzą je Przewozy Regionalne.

Dolnośląski i Lubuski odział spółki zaplanowały, że pociągi będą kursowały pomiędzy stacjami Berlin-Lichtenberg a Wrocław Główny trzy razy w tygodniu: w piątek popołudniu z Berlina do Wrocławia, w sobotę około godz. 6:00 z Wrocławia do Berlina i w niedzielę popołudniu z Berlina do Wrocławia. Podróż będzie trwać ok. 4 godzin, a bilet będzie kosztował 20 euro. Pociąg będzie zatrzymywał się po polskiej stronie na takich przystankach jak: Brzeg Dolny, Głogów, Nowa Sól i Zielona Góra. Podróżni, którzy będą chcieli skorzystać z tego połączenia tylko po stronie polskiej, będą mogli za bilet zapłacić w złotówkach. Wszystko wydaje się w porządku, potrzebne jest jeszcze tylko dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Bądźmy dobrej myśli, może w końcu uda nam się dostać do Berlina również pociągiem.

Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: wikipedia