Wiele zespołów zapowiedziało, że Grand Prix Niemiec będzie dla nich punktem zwrotnym sezonu. Ekipy przywożą na tor Hockenheim ogromne pakiety poprawek, więc można się spodziewać interesujących rozstrzygnięć w trakcie najbliższego weekendu.

Tor Hockenheim to jeden z krótszych obiektów w kalendarzu. Składa się z dosyć długich prostych w dwóch pierwszych sektorach oraz ciasnego ostatniego sektora. Charakterystyka obiektu sprawi, że Ferrari powinno walczyć o zwycięstwo w kwalifikacjach, jednak wyścig będzie należał do Mercedesów i Red Bulli.

Srebrni jeszcze szybsi?

Mercedes przygotowuje na swój domowy wyścig zupełnie nową konstrukcję. Bolid, który i tak był już najszybszy w stawce, zostanie gruntownie przebudowany. W przypadku każdego innego zespołu można by mieć wątpliwości czy taki zabieg będzie skuteczny. Kiedy robi to Mercedes, można się zastanawiać jak wiele na tym zyska. Niemiecka ekipa przygotowała również na najbliższą Grand Prix specjalne malowanie z okazji 125 lat istnienia.

Verstappen kontra Leclerc 

Rywalizacja kierowców Red Bulla i Ferrari ekscytowała kibiców w trakcie dwóch ostatnich wyścigów. Na Hockenheim możemy się spodziewać trzeciego odcinka tego pasjonującego serialu. Red Bull poczynił wyraźne postępy, a Ferrari stoi w miejscu. Potencjał obu samochodów jest w tym momencie podobny, więc Max Verstappen i Charles Leclerc po raz kolejny powinni zapewnić widzom niesamowity spektakl.

Odmieniony Williams

Pierwsze oznaki poprawy formy Williamsa zobaczyliśmy w trakcie wyścigu na Silverstone. Na Grand Prix Niemiec, zespół przygotował spory pakiet poprawek, który jeśli zadziała, ma dać nawet około sekundy na okrążeniu. Taki skok osiągów sprawiłby, że George Russell i Robert Kubica może nie walczyliby jeszcze o punkty, ale byliby zdecydowanie bliżej reszty stawki. Tor wszystko zweryfikuje, jednak pierwszy raz od dawna, można mieć nadzieję na dobry weekend w wykonaniu brytyjskiej ekipy.

Plan weekendu

Piątek, 26 lipca:
I trening: 11:00
II trening: 15:00

Sobota, 27 lipca:
III trening: 12:00
Kwalifikacje: 15:00

Niedziela, 28 lipca:
Wyścig: 15:10


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Instagram