Aż 40 nowych samochodów zasiliło flotę Vozilli – wrocławskiej wypożyczalni samochodów elektrycznych. Jest to zwieńczenie zmian, które zapowiedziane zostały jeszcze w lutym, a weszły w życie w marcu tego roku. 

Do floty Vozilli, 2 kwietnia, dołączyło aż 40 nowych samochodów. Konkretniej Renaultów ZOE. Mają one zastąpić starsze Nissany Leag, z których można było korzystać przez ostatni rok. Jest to zwieńczenie zmian zapowiedzianych w lutym, które miały nieco ułatwić użytkowanie samochodów tej wypożyczalni.

Renault ZOE 

Co dokładnie mają do zaoferowania nowe Renaulty ZOE? Oczywiście są to samochody elektryczne, czyli przyjazne dla środowiska. Mają również automatyczną skrzynię biegów i mogą rozpędzić się aż do 135 km/h. Żeby rozpędzić się do 100 km/h potrzebują w sumie 13,2 sekundy.

Ogólne zmiany

Przede wszystkim wprowadzone zostały tak zwane strefy płatności. To znaczy, że w zależności od tego, gdzie zakończymy przejazd – musimy zapłacić nieco inną kwotę. Z czego w centrum miasta płacimy najmniej, bo 1,10 zł za minutę, a najwięcej na peryferiach Wrocławia – 1,30 zł.

Ciemnozielony – 1,10 zł/min
Jasnozielony – 1,20 zł/min
Reszta Wrocławia – 1,30 zł/min

Poza tym uruchomiony został nowy system subskrypcji, nazywający się Team Vozilla. Zmniejsza on ogólny koszt każdego przejazdu o 10, 20 lub 30 procent w zamian za miesięczną wpłatę w wysokości odpowiednio 10, 20 lub 30 zł.


Autorka:  Marta Ziółkowska
Źródło zdjęć: Instagram, oficjalna strona Vozilli