Nowy Rok przynosi nowe koncerty. Naładowani noworoczną energią artyści na pewno przyniosą dużo wrażeń Wrocławskiej publiczności.

Oto nasz subiektywny wybór koncertów na najbliższy weekend:


3. Festiwal Noworoczny NFM (5-7 stycznia)

Festiwal rozpocznie gala noworoczna wypełniona ariami i duetami z popularnych oper i operetek oraz niezbędną w karnawale muzyką wiedeńską. Drugi koncert festiwalu to olbrzymia dawka energii i optymizmu: fenomen lat 80., muyka z filmu „Blues Brothers”. Trzeci wieczór to spotkanie z utworami Wolfganga Amadeusa Mozarta (w tej roli Jerzy Stuhr). Na scenie będzie można podziwiać takie sławy jak m.in. Małgorzata Walewska, Joanna Woś, Zbigniew Zamachowski czy Maciej Miecznikowski. To będzie podróż w czasie wypełniona wielkimi dziełami minionych wieków.

Koncerty odbędą się w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu przy Placu Wolności 1. Ceny biletów oraz godziny koncertów uzależnione od dnia, w którym się odbywają.


IKSY (5 stycznia)

Nazwa zespołu pochodzi od X – niewiadomej. Jak mówią o sobie: „Jest nas 3 – niewiadomych z Mikołowa. Agata, Filip i Radek”.  Co grają? Twierdzą, że jest to „trochę mniej chamski pop”. Ich pierwszy występ miał miejsce na konkursie talentów w Tychach.W październiku 2016 roku dzięki pozytywnej opinii jaką dali im odbiorcy, postanowili nagrać demo „Obrzeszki”, na którym można usłyszeć 6 autorskich utworów i oglądać okładkę, która jest zrobiona własnoręcznie przez wszystkich członków zespołu. Na początku 2018 roku ukaże się ich debiutancka EP „Jesienią”.

Koncert rozpocznie się o godz. 20 w Klubie Muzycznym ALIVE przy ul. Kolejowa 12. Wstęp wolny.


Legendarny Afrojax (5 stycznia)

Michał Hoffmann, czyli Legendarny Afrojax, zawita do Wrocławia. Można się spodziewać sporej porcji niegodziwej i obrzydliwie dobrej rozrywki. Były lider Afrokolektywu, producent, zasłużony zwycięzca odcinka „Jednego z dziesięciu” i autor miedzy innymi kultowego singla „Całujmy krzyż Jezuska”, nie omieszka wytłumaczyć, czym można mieszać zupę i jak wygląda nowy poziom deprawacji. Z pewnością zadba o wasz dyskomfort i przypomni, że jest jednym z najlepszych tekściarzy na polskiej scenie.

Koncert rozpocznie się o godz. 21 w Klubie PROZA. Bilety w cenie 25 zł.


Centrala 57 (5 stycznia)

Centrala 57 rozpoczyna swoją jesienno-zimową trasę. Jak zwykle będzie energicznie i rockowo. Od 10 kwietnia 2017 roku graja w nowym składzie: Paweł Tur (gitara), Rafał Krzywosz (bas), Wojciech Sitnik (perkusja). We Wrocławiu zagrają utwory z najnowszej płyty „Centrala 57 LIVE”.

Koncert rozpocznie się o godz. 21 w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej 15. Bilety w cenie 15-20 zł.


Tomasz Krajewski (7 stycznia)

Tomasz Krajewski przedstawia w „Starym Kinie”. Koncert przy świecach i muzyka filmowa, idealna atmosfera, żeby się zrelaksować i nabrać sił na nowy tydzień. Koncert poprowadzi znany Wrocławski wokalista i aranżer Tomasz Krajewski razem z zespołem towarzyszącym. Będzie można usłyszeć największe utwory z okresu międzywojennego znane z filmów tego okresu i nie tylko.

Koncert rozpocznie się o godz. 20 w Vertigo Jazz Club & Restaurant przy ul. Oławskiej 13. Bilety w cenie 20 zł.


WAGLEWSKI FISZ EMADE (7 stycznia)

Muzyczne spotkanie z rodziną Waglewskich. Na koncercie będzie można usłyszeć materiał z najbardziej osobistej w dorobku trio płyty „Matka, Syn, Bóg”. Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie, ponieważ od czasu poprzedniego albumu będącego jednorazowym projektem, powstał zespół Waglewski Fisz Emade, w związku z tym jest większa dojrzałość i większa spójność materiału. „Matka, Syn, Bóg” to płyta wydana 5 lat po sukcesie platynowej „Męskiej muzyki”. Promujący album singiel „Ojciec” już w kilka dni po premierze znalazł się na szczycie listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Za produkcję krążka odpowiada Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Warstwa liryczna to Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego.

Koncert rozpocznie się o godz. 19 w BF Impart przy ul. Mazowiecka 17. Bilety: 100 zł – I miejsca, 80 zł – II miejsca, 65 zł – III miejsca, 6szt: 50 zł – miejsca stojące.


Zebrała: Adrianna Machalica
Zdjęcia: screen z youtube