Każdy nowy rok wprowadza wiele zmian w przepisach. Tak jest i z nadejściem 2018 r. We Wrocławiu zmieniły się m.in. ceny biletów MPK. Sprawdź, jakie obowiązują teraz!

Śmiało można powiedzieć, że zmiany w cenniku biletów MPK są niewielkie, bo dla studentów, którzy mają prawo do biletów ulgowych, cena wzrosła tylko o 20 gr i to tylko w przypadku jednego rodzaju biletów. Aktualnie bilety jednorazowe na linie normalne i podmiejskie kosztują 1,70 zł (wcześniej 1,50 zł), a na linie pośpieszne i nocne 1,80 zł (wcześniej 1,60 zł).

Dodatkowo wprowadzone zostały bilety 15-minutowe, za które trzeba zapłacić tylko 1,20 zł i na pewno znajdą one swoich zwolenników wśród osób sporadycznie korzystających z komunikacji miejskiej lub mających do przebycia krótką trasę. Inną nowością jest pojawienie się biletów imiennych na okres 180 dni w cenie 210 zł i rocznych za 400 zł.

Ponadto wszyscy, którzy korzystają z usług MPK w ramach obchodów Światowych Dni: Książki i Praw Autorskich oraz Walki z Analfabetyzmem mają możliwość bezpłatnego przejazdu. Od tego roku darmowa podróż przysługuje również honorowym Dawcom Przeszczepów oraz uczestnikom maratonu i półmaratonu współorganizowanego przez Gminę (mają prawo do ulgi w dniu zawodów). Podczas kontroli biletów honorowi Dawcy Przeszczepów muszą posiadać przy sobie Legitymację Dawcy Przeszczepu lub legitymację Zasłużonego Dawcy Przeszczepu, a sportowcy zobowiązani są do okazania numeru startowego lub identyfikatora. Natomiast w wyznaczonych dniach pasażer przy kontroli powinien okazać papierową książkę lub dedykowany czytnik e-book. Korzystną dla wszystkich zmianą jest również zniesienie opłat za przewóz bagażu i zwierząt.

 

I jeszcze jedno: jeśli masz bilet sprzed wprowadzenia zmian to możesz na niego kupić dopłatę 20 gr, która wyrówna cenę biletu!

 


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Oliwia Stasiak