Ma jedenaście stanowisk odjazdowych, trzy przyjazdowe i jedno zapasowe. We wtorek Dworzec Wrocław, ulokowany w budynku Wroclavii, obsłużył już pierwszych podróżnych. Według zarządcy, firmy Polbus PKS, ma przyjąć rocznie około 5,4 miliona pasażerów.

Wejście na dworzec znajduje się przy ulicy Suchej, naprzeciw wejścia na Dworzec Główny PKP. Obiekt jest ulokowany na trzech poziomach. Na parterze, przy wejściu, znajduje się poczekalnia, kasy i dwie duże tablice odjazdów. Aby dotrzeć do autobusu, należy dwukrotnie zjechać ruchomymi schodami lub skorzystać z windy. Na poziomie -1 na podróżnych czekają skrzynki bagażowe. Poziom niżej znajduje się druga, nieco mniejsza poczekalnia oraz stanowiska przeznaczone dla autobusów. Dworzec będzie czynny całodobowo.

Obiekt jest połączony z galerią Wroclavia, dzięki czemu podróżni czekający na swój autobus będą mogli spędzić czas na zakupach, w kinie lub restauracji. Przy wejściu od części handlowej zamontowano neon z dawnym logiem PKS. Przed wejściem od ulicy Suchej pojawił się natomiast nowy krasnal, wysiadający z autobusu.
Otwarcie nowego dworca autobusowego nie oznacza, że zostanie zlikwidowany  tymczasowy dworzec przy ulicy Joannitów. Przystanki dla przewozów pracowniczych firmy Amazon oraz wybranych kierunków na Ukrainę zostaną w starym miejscu.


Autor + foto: Marcin Obłoza