Legenda wrocławskiego sportu, Rafał Petertil, w sobotę otworzył swój drugi klub Gym-Fight Wrocław na ulicy Ruskiej 47! Jako goście specjalni zaproszeni zostali m.in. Marcin Rożal Różalski czy Mateusz Masternak.

Fani sportów walki mają powód do zadowolenia. W centrum miasta otwarty został właśnie Gym-Fight Wrocław Rafała Petertila. Klub sportowy powstał w 2011 roku i od tego czasu na stałe zagościł na mapie sportów walki.

Wyjątkowi goście

Na uroczystości otwarcia nie mogło zabraknąć gości specjalnych. Zaproszeni zostali Marcin Różal Różalski, Mateusz Masternak i Damian Janikowski. Niestety olimpijczyk nie mógł przybyć, gdyż właśnie trenuje na obozie w Zakopanem. Pozostali goście podczas otwarcia zabrali głos i pogratulowali Rafałowi Petertilowi.

– Bardzo się cieszę, że klub został otwarty w tak dogodnym i prestiżowym miejscu. Będę tutaj często przychodzić. Lokal zapowiada się bardzo dobrze, będziemy razem trenować i mam nadzieję, wychowamy kolejną wielką gwiazdę polskich sportów walki – mówi Mateusz Masternak.

Oficjalne otwarcie

Po wypowiedziach gości, Rafał Petertil wraz z żoną Agnieszką i Mateuszem Masternakiem oraz Marcinem Różalem Różalskim przeciął wstęgę. Potem goście mogli zobaczyć pokazowe walki zawodników Gym-Fightu, m.in. Maksymiliana Bratkowicza czy Łukasza Kaczmarczyk.

– Klub jest naprawdę dobry. Jeśli dojdzie ta druga sala, to będzie tu bardzo duży potencjał. Jednak już na tę chwilę niczego tu nie brakuje. Wszystkie potrzebne rzeczy, aby zrobić trening już są. Wyposażenie jest naprawdę rewelacyjne.  – mówi Marcin Różal Różalski.

Jak zdradzili Nam państwo Petertil, stresu przed otwarciem nie było. Mimo ogromnej pracy, którą wykonali, są zadowoleni z efektów i czekają na chętnych na zajęcia.

Doskonała lokalizacja

Gym-Fight Wrocław na ulicy Ruskiej 47 to drugi oddział tego klubu. Pierwszy znajduje się na Nowym Dworze na ulicy Wojrowickiej 58. Nowo otwarte pomieszczenie znajduje się w centrum, co znacznie ułatwia dojazd do klubu, w szczególności komunikacja miejską.

Dwie sale

W pierwszej sali znajdują się ring i maty do ćwiczeń. Natomiast drugie pomieszczenie, którego nie udało się wykończyć na otwarcie i najprawdopodobniej będzie gotowe we wrześniu, ma oferować m.in. miękkie maty czy klatki do MMA. Co ważne, między poszczególnymi salami nie będzie ściany. Całość stworzy wielką przestrzeń, która pozwoli na jednoczesne treningi kilku grup na raz. Ponadto Rafał Petertil zapewnia, że remont drugiej sali w żaden sposób nie utrudni działania klubu, będzie on czynny cały czas.

Otwarcie Gym-Fight

Oferta dla wszystkich

Klub oferuje naprawdę szeroki wybór zajęć na różnym poziomie umiejętności, od początkujących, po średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Treningi będą się odbywały również rano o godzinie 7:30, dzięki czemu chętni będą mogli potrenować przed pracą.  Zajęcia będą obejmować oczywiście MMA, kickboxing, treningi personalne, być może również brazylijskie jiu jitsu. Ponadto klub proponuje zajęcia dla dzieci oraz specjalną grupę kickboxingu dla kobiet. Są to zajęcia specjalnie dedykowane, które zawierają dużo ćwiczeń siłowych na nogi i pośladki, ponadto uwzględniają w treningu miejsca wrażliwe dla kobiet. Od października pojawi się również oferta dla studentów. Już dziś wiadomo natomiast, że zajęcia personalne z boksu poprowadzi Mateusz Masternak, a Maksymilian Bratkowicz poranną grupę z kickboxingu.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Ola Sopuch