Piłkarze Śląska Wrocław wyjechali na pierwsze zgrupowanie przed rundą wiosenną – do podwrocławskiej Trzebnicy. Do kadry wracają Kamil Dankowski i Boban Jović. Na treningach pojawi się również Tim Rieder, wypożyczony na pół roku z FC Augsburg.

Śląsk rozpocznie piłkarską wiosnę 10 lutego wyjazdowym meczem z Cracovią. Zanim jednak podopieczni Jana Urbana rozpoczną walkę o pierwszą ósemkę, czeka ich miesiąc przygotowań i wzmożonych treningów. Pomimo okna transferowego, włodarze klubu nie zapowiadają drastycznych zmian kadrowych. Do tej pory skład uzupełnił tylko Tim Rieder – środkowy obrońca z Niemiec, który przez ostatnie pół roku występował w czwartoligowych rezerwach FC Augsburg. Dwudziestoczterolatek ma wzmocnić konkurencję w składzie i będzie rywalizował na pozycji z Piotrem Celebanem, Igorsem Tarasovsem oraz Konradem Poprawą. W poprzednim sezonie obrońca wystąpił w pięciu meczach Bundesligi.

Przygotowania do rundy wiosennej przebiegają w Śląsku pod znakiem powrotów. Do składu wracają przede wszystkim zawodnicy defensywni. Kamil Dankowski, który pauzował od lipca, rozpoczął już regularne treningi z pierwszą drużyną. Podobnie wygląda sytuacja Bobana Jovica, który, tak jak młodzieżowy reprezentant Polski, najlepiej czuje się na prawej obronie. Słoweniec zdążył rozegrać w rundzie jesiennej zaledwie cztery mecze i to Dankowski będzie jego głównym rywalem na pozycji. Wciąż kontuzjowany jest natomiast Michał Mak oraz Adam Kokoszka. Nic nie wskazuje na to, by do drużyny dołączyli zawodnicy mogący być realnym wzmocnieniem składu. Do klubu może przyjść natomiast siedemnastoletni Karol Wengrzik, grający w młodzieżowych drużynach Norwich City. Na początku tygodnia czekają go we Wrocławiu testy medyczne.

Śląsk zakończy zgrupowanie sparingiem z Miedzią Legnica. W następny wtorek piłkarze Jana Urbana lecą na kolejne zgrupowanie – tym razem do cypryjskiego Ayia Napa.

 


Autor: Marcin Obłoza
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska/ slaskwroclaw.pl