Piłkarze powoli wracają na ligowe boiska, a to oznacza, że nowa edycja FIFY 20 zbliża się wielkimi krokami. Jakie nowości czekają nas w tegorocznej produkcji? Czy Ultimate Team w końcu zadowoli większość graczy? Sprawdźmy co planuje EA Sports.

Poprzednia edycja nie przyniosła wielkiej rewolucji. Zmiany były raczej kosmetyczne. Tym razem w oczy od razu rzuca się nowość, która była wyczekiwana już od kilku lat.

Volta!

Jeszcze za czasów starej generacji konsol zachwycaliśmy się FIFĄ Street. Teraz otrzymamy ją w FIFIE 20 pod nazwą Volta Football. Tryb zapewni nam możliwość zagrania meczu na dachu tokijskiego wieżowca, w podziemiach Amsterdamu i wielu innych atrakcyjnych miejscówkach. Będziemy mogli personalizować wygląd swoich zawodników i tworzyć własne postacie.

Volta Football daje możliwość rozgrywania spotkań 3 na 3, 4 na 4, 5 na 5, a także meczów futsalowych.  Będziemy mogli grać online w trybie ligowym, a także offline (tutaj to wyboru jest szybki mecz, tryb fabularny i rozgrywka na zasadzie Squad Battles z Ultimate Team).

Trudna miłość czyli Ultimate Team

Każdy gracz FIFA zawsze najbardziej czeka na tryb Ultimate Team. To tam są największe emocje, ale również największe rozczarowania. W poprzednich edycjach ten tryb zawodził, wywołując u graczy więcej smutku niż radości.

Producenci przygotowali w tym roku kilka udoskonaleń. Zmienia się forma zadań codziennych i tygodniowych. Zamiast rozczarowujących nagród typu paczka kontraktów czy 150 monet, za wykonane zadania będziemy dostawać punkty doświadczenia, które będzie można potem wymienić na paczkę lub kartę jakiegoś zawodnika.

Pojawiają się także udoskonalenia graficzne (nowy wygląd menu, zmieniony sposób pokazywania składu, a w samym trybie gry unikalne oprawy kibicowskie oraz zredukowany poziom cieni na murawie). Ponadto poszerzone zostały opcje personalizacji własnego klubu (unikalne stroje, herby, cieszynki).

Niewiele zmienia się w trybie Division Rivals, czyli dawnych sezonach. Również Mistrzostwa FUT pozostaną w starym formacie, czyli 30 meczów od piątku do niedzieli. Jedyną kosmetyczną zmianą będzie brak możliwości zobaczenia, czy gramy z rywalem na własnym stadionie, czy na wyjeździe.

Ujawniono już kilka nowych ikon. W grze znajdą się Zinedine Zidane (gwiazda okładki edycji Ultimate), Andrea Pirlo, Carlos Alberto, Ian Wright, Ronald Koeman i Didier Drogba. Kolejne ikony będą prezentowane w najbliższych tygodniach.

Im bliżej premiery, która będzie miała miejsce 27 września, tym więcej będziemy wiedzieć. Gracze, którzy planują zakupić edycję Mistrzowską oraz Ultimate, będą mogli zagrać w najnowszą FIFĘ trzy dni przed oficjalną premierą. Od tego roku, dla każdej platformy dostępne jest Origin Access, które pozwala zagrać w najnowszą produkcję już siedem dni przed premierą, jednak rozgrywka jest ograniczona do dziesięciu godzin. Wersja demo gry będzie dostępna do pobrania od 12 sierpnia.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Instagram