Damian Gąska został piłkarzem WKS-u. 21-letni pomocnik Wigier Suwałki podpisał z wrocławskim klubem trzyletni kontrakt. Zawodnik jest pierwszym wzmocnieniem dla Śląska przed kolejnym sezonem.

Damian Gąska pochodzi z Warszawy. Swoją karierę rozpoczął w drużynie Varsovii, skąd przeniósł się do trzecioligowego Unterhaching. W niemieckim klubie rozegrał jedenaście spotkań.

Od 2015 roku grał w barwach Wigier Suwałki. W każdym z sezonów rozegrał na murawie przynajmniej po 25 spotkań. W ostatnich 30 meczach strzelił jednego gola i zaliczył aż 9 asyst. Wyróżniał się nie tylko na tle drużyny, ale całej Nice 1. Ligi.

Transfer kosztował Śląsk Wrocław około 250 tysięcy złotych. W barwach WKS-u Gąska zagra z numerem 25. Zawodnik najlepiej czuje się na środku pola, jednak potrafi grać również jako skrzydłowy, a nawet napastnik.

– Cieszę się, że przechodzę do takiego klubu jak Śląsk Wrocław, to dla mnie wielka szansa na rozwój. Jestem wdzięczny i chciałbym podziękować za czas spędzony w Wigrach, bo tutaj na dobre poznałem seniorską piłkę. Teraz dojrzałem, żeby spróbować swoich sił w Ekstraklasie. Chcę dobrze przepracować okres przygotowawczy z drużyną, pokazać się w sparingach i przekonać do siebie sztab szkoleniowy mojego nowego klubu – mówi Damian Gąska.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: WKS Śląsk Wrocław