Najstarsza impreza fantastyczna na Dolnym Śląsku startuje już w piątek, 5 lipca. Dni Fantastyki – trzy dni zabawy, kilkaset punktów programu i niesamowita atmosfera. Na odwiedzających Centrum Kultury Zamek czekają spotkania z twórcami, prelekcje tematyczne, prezentacje i turnieje gier. Nie może zabraknąć i Ciebie.

Tegoroczna edycja Dni Fantastyki jest już piętnastą, jubileuszową. Rozpocznie się 5 lipca, tradycyjnie już, na wrocławskiej Leśnicy. Zabawa potrwa do niedzieli, 7 lipca. Tematem przewodnim będzie Czas, a ten na DFach upłynie Wam szybko.

Prelekcje podzielone na kilka bloków tematycznych, turnieje gier planszowych, cosplayerzy, turnieje quidditcha, Fantastyczne Miasteczko, strefa dla dzieci, strefa z jedzeniem i piciem a także targowisko. Wydarzenie zakończy Gala, podczas której nagrodzone zostaną najlepsze cosplaye, a także opowiadania i ilustracje zgłoszone do konkursu Kryształowe Smoki.

Gośćmi 15. edycji Dni Fantastyki będą między innymi: aktorzy Robert Więckiewicz i Krzysztof Kowalewski, tłumacz cyklu Pieśni Lodu i Ognia Michał Jakuszewski, aktor teatralny Paweł Sakowski, który znalazł się na planie filmowym ostatniego sezonu Gry o Tron czy pisarki Dominika Węcławek, Agnieszka Hałas i Milena Wójtowicz.

Szczególnym gościem festiwalu będzie rysownik i ilustrator, znany w Polsce i za granicą twórca kultowego już komiksu Thorgal, Grzegorz Rosiński. W ramach tegorocznych Dni Fantastyki będzie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy Rosiński Fantastyczny. Zaplanowane zostało również spotkanie z autorem.

Bilety będzie można jeszcze kupić w kasach przed wejściem na wydarzenie. W tym roku ich pula jest ograniczona, więc lepiej się pospieszyć. Na niektóre punkty programu obowiązują zapisy.

Cennik biletów i szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Dni Fantastyki.

Dni Fantastyki, 2018, DF, plakat


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie i plakat: materiały prasowe organizatora/ fot. Andrzej Przybylski