Wyjazdowa niemoc trwa – wrocławianie wciąż czekają na pierwszą od listopada wygraną w delegacji. Twierdza Wrocław jednak nie ima się przegranych. Czy w spotkaniu z Biofarm Basket Poznań pozostanie nietknięta? 

W ubiegłą środę – 23 stycznia, koszykarze Tomasza Niedbalskiego doznali najdotkliwszej porażki w sezonie, przegrywając 51:82 z Górnikiem Wałbrzych. Wrocławianie pokazują w tym sezonie dwie twarze – są jedną z dwóch niepokonanych we własnej hali drużyn w lidze, ale na wyjeździe wygrali tylko dwukrotnie. Co ciekawe, jedno z tych zwycięstw miało miejsce właśnie w Poznaniu, przeciwko Biofarm Basket. WKK triumfowało 72:62, a 20 punktów zdobył Damian Pieloch. Tym razem to poznaniacy przyjadą do hali rywali.

Na fali

Biofarm Basket zajmuje 8. miejsce w tabeli, a w minionych tygodniach znajduje się w świetnej dyspozycji. Zespół z Poznania wygrał aż sześć z ostatnich siedmiu spotkań. W poprzedniej kolejce poznaniacy pewnie pokonali Astorię Bydgoszcz, czyli 3. drużynę ligi. Nie ulega wątpliwości, że kryzys z pierwszej części sezonu mają już za sobą. Zwycięstwo z WKK pozwoliłoby zbliżyć się do dodatniego bilansu – z dotychczasowo rozegranych dziewiętnastu meczów, wygrali dziewięć.

Najlepszym strzelcem Basketu jest 34-letni rozgrywający Marcin Flieger, który zdobywa 14.7 punktów na mecz. To zawodnik prezentujący dość nietypowy styl gry jak na swoją pozycję na boisku, ponieważ stosunkowo rzadko rzuca za trzy. Z drugiej strony, 20-letni center Mikołaj Kurpisz specjalizuję się w trójkach – oddaje ich średnio 4.4 co spotkanie, trafiając 39.2%. Młody podkoszowy notuje również 8.9 zbiórki oraz 1.4 asysty. Jego najsłabszą stroną są przeciętne warunki fizyczne –  mierzy zaledwie 202 cm.

Patrząc na zespołowe statystyki, poznaniacy nie błyszczą w ofensywie, zajmując czwarte miejsce od końca pod względem średniej punktowej. Znacznie lepiej prezentują się za to w kategorii zbiórek (czwarte) oraz strat (trzecie od końca).

Czy poznańska lokomotywa rozbije się we Wrocławiu? Początek spotkania w niedzielę – 27 stycznia, o godzinie 17:00 w hali WKK Sport Center we Wrocławiu.


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcie: WKK Wrocław