Po pierwszej wyjazdowej porażce w tym sezonie, Gwardia Wrocław wraca do własnej hali. W meczu 8. kolejki pierwszoligowych rozgrywek rywalem będzie STS Olimpia Sulęcin. Początek spotkania w sobotę – 10 listopada o godzinie 18. 

Olimpia znajduje się w bardzo słabej formie. Cztery ostatnie mecze zakończyły się dla nich porażką. Co więcej, w całym sezonie wygrali tylko jedno spotkanie i z dorobkiem 5 punktów zajmują dopiero 12. miejsce w tabeli. We Wrocławiu STS będzie próbował przełamać fatalną passę, ale na pewno nie będzie to łatwe zadanie. Kluczem do sukcesu zespołu z Sulęcina może być dyspozycja ich kapitana – Adriana Hunka, który jest jednym z najlepszych blokujących w całej lidze.

Gwardia nie była w stanie pokonać KS Lechii Tomaszów Mazowiecki, ale dzielnie walczyła z liderem tabeli. Widoczny był brak Michała Superlaka. Jeśli atakujący zagra w sobotę będzie sporym wzmocnieniem wrocławian. Gwardziści z czternastoma punktami są na 5. miejscu w tabeli i w przypadku wygranej mogą awansować przynajmniej o jedną pozycję. W meczu z Olimpią zawodnicy trenera Piotra Lebiody wydają się być faworytem, jednak rywal z pewnością postawi twarde warunki.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Aleksandra Twardowska / KS Gwardia Wrocław