Zbliża się 13 lutego, a to może oznaczać tylko jedno. Czas na sporą dawkę humoru. Już w środę można się wybrać na Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu.

To już 80. Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu. Ochrzczony został mianem „Olimpijski”. Dlaczego?

– Chcemy podkreślić jego boski wymiar, a także odnieść się do starożytnej rachuby czasu. W przeszłości bowiem, czteroletni okres pomiędzy igrzyskami, nazywany był olimpiadą. Jeśliby więc zachować taki podział, 13 lutego dla Antykabaretu (rocznik 2011) kończy się druga olimpiada. Co znamienne – dla klubu Vertigo (narodziny 2015), w którym odbywają się spotkania Antykabaretu, 14 lutego zamknie się cykl pierwszej olimpiady. Tradycyjnie okres olimpiady kończyły igrzyska, czyli święta ku czci bogów zasiadających na Olimpie – tłumaczą organizatorzy.

Widzowie spodziewać się zatem mogą prawdziwego występu bogów, którzy zstąpią do Vertigo. W trakcie przedstawienia goście będą mogli raczyć się ambrozją, zapewniającą nieśmiertelność. Jak zwykle nie zabraknie dużo humoru, ironii oraz niesamowitych talentów. A skoro to igrzyska to spodziewać się można wszystkiego – rywalizacji, chwały…, ale przede wszystkim mnóstwa zabawy.

– Zacznijcie już splatać wawrzynowe wieńce, którymi tego dnia na znak zwycięstwa i chwały, ustroicie dumne czoła – nawołują organizatorzy.

Antykabaret odbywa się tradycyjnie trzynastego każdego miesiąca, a dokładniej już w środę 13 lutego o godzinie 19:30 standardowo w Vertigo Jazz Club & Restaurant. Bilety w cenie 30 zł do nabycia na stronie: emenago.com/i/vertigojazz


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: Instagram