Beniaminek Futsal Ekstraklasy z Jelcza-Laskowic drugi raz z rzędu zagra na wyjeździe. Po Podlasiu, gdzie pokonał 6:1 MOKS Białystok, przychodzi czas na Górny Śląsk. Aspirujący do mistrzostwa Clearex nie wygrał od dwóch kolejek. Mimo to wciąż pozostaje jedną z najniebezpieczniejszych drużyn w lidze.

Przegrana KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice w 5. kolejce z Red Devils Chojnice wiele go nauczyła. Przede wszystkim zaczął grać z większą odpowiedzialnością. To pozwoliło mu odnotować dwa wysokie zwycięstwa z rzędu – 9:4 z AZS UG Gdańsk i 6:1 z MOKS Białystok. Dzięki nim wrócił do ścisłej czołówki tabeli i umocnił się na trzeciej pozycji. Do lidera, FC Toruń, traci tylko jeden punkt (choć Rekord Bielsko-Biała, mający na koncie 15 oczek tak, jak zespół z Jelcza, musi rozegrać jeszcze zaległy mecz z Gattą Active Zduńska Wola).

To dla nas dobry moment. Po przegranej z Red Devils mówiliśmy sobie, że musimy coś zmienić. Czujemy się coraz lepiej i mamy nadzieję, że będziemy kontynuować tę drogę i zawsze skupiać się na najbliższym meczu – mówi Sergio Solano, zawodnik Orła.

Clearex w dołku, ale wciąż niebezpieczny

Clearex Chorzów do końca walczył w ubiegłym sezonie o srebrny medal, ale ostatecznie musiał zadowolić się czwartym miejscem. Tegoroczne rozgrywki rozpoczął od wysokiej porażki 0:6 z Red Dragons Pniewy. Później przyszły pewne zwycięstwa 7:1 z Red Devils Chojnice i 6:1 z FC Toruń i wydawało się, że chorzowianie zaczęli marsz po mistrzostwo. Tymczasem odnotowali dwa remisy, jedną wygraną z niewielką przewagą i, ostatnio, porażkę 3:4 z Rekordem Bielsko-Biała. Zajmują przez to 5. miejsce w ligowej tabeli. Mimo to wciąż pozostają niezwykle niebezpieczni, a szczególne zagrożenie stwarzają reprezentanci Polski: Sebastian Leszczak (zdobywca 8 goli w tym sezonie), Mikołaj Zastawnik i Adam Wędzony.

W tej lidze każdy może wygrać z każdym. Spodziewamy się więc trudnego pojedynku. Clearex ma dobrych zawodników, grających z dużą mocą i intensywnością, ale dobrze pracujemy i jesteśmy na to gotowi – deklaruje Solano.

19 listopada (poniedziałek) 20:00 Clearex Chorzów – KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

Transmisja w telewizji na kanale SportKlub.


Źródło: materiały prasowe KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice
Foto: Jarosław Frąckowiak