Zajmujący trzecie miejsce beniaminek Futsal Ekstraklasy musi zapomnieć już o ostatnim wysokim zwycięstwie i skupić się na sobotnim wyjeździe na Podlasie. Zagra tam z MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Po przegranej z Red Devils Chojnice i przerwie w lidze KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice zareagował tak, jak powinien – wysoko wygrał z AZS UG Gdańsk przed własną publicznością. Po sześciu kolejkach beniaminek zajmuje trzecie miejsce z 12 punktami na koncie. Do tego jest drugą najskuteczniejszą drużyną w lidze z 25 zdobytymi golami (Rekord Bielsko-Biała ma ich 32). Taki rezultat pozwala mu optymistycznie spoglądać w przyszłość.

Oczywiście, że świetny powrót po przerwie nam pomoże. Damy z siebie wszystko, by zaprezentować się jak najlepiej. Wspólny wysiłek i rywalizacja to najlepsze sposoby motywacji do jeszcze większego działania – stwierdza Kacper Kędra, zawodnik Orła.

MOKS na razie u siebie niepokonany

MOKS Słoneczny Stok Białystok, ubiegłoroczny beniaminek, zakończył zeszły sezon na 9. miejscu, z bezpieczną przewagą punktów nad strefą spadkową. Początek tegorocznych rozgrywek był dla niego fatalny: dwie porażki 2:7 i przełożony mecz z Piastem, w którym mógł się odegrać.

MOKS zaczął punktować od czwartej kolejki. Do wyraźnych zwycięstw z Red Devils oraz AZS UG Gdańsk dołączył cenny remis z Clearexem, niedawnym liderem. O sile ofensywnej drużyny z Białegostoku stanowią głównie Mateusz Lisowski, zdobywca czterech goli, oraz Marcin Firańczyk i Vitalii Lisnychenko, którzy trafiali już po trzy razy. Orzeł musi więc nastawić się na to, że ósmy MOKS będzie do końca walczył o awans w tabeli. W tym sezonie grał u siebie tylko raz  i wygrał.

Do każdego rywala podchodzimy indywidualnie i staramy się dostosować taktykę najlepiej, jak się da. MOKS będzie trudnym przeciwnikiem na swoim terenie, ale zrobimy wszystko, by wywieźć z Białegostoku komplet punktów – zapowiada Kędra.

Perspektywiczny i ambitny Kędra

Dwudziestoletni Kacper Kędra to jeden z najmłodszych zawodników w zespole z Jelcza-Laskowic. Jest wychowankiem KS Gredar Futsal Team Brzeg i dołączył do Orła właśnie z tego klubu. W spotkaniu z AZS UG Gdańsk zdobył swoją debiutancką bramkę w barwach beniaminka Futsal Ekstraklasy. Ponadto fani klubu uznali go za najlepszego zawodnika meczu.

To bardzo mnie nakręca, by dać z siebie jeszcze więcej. Cieszy mnie ich decyzja. Wiem, że przede mną jeszcze mnóstwo pracy, ale takie działania są potrzebne. Motywowanie przez naszych kibiców ułatwia osiąganie sukcesów – podsumowuje Kędra.

10 listopada (sobota) 18:00 MOKS Słoneczny Stok Białystok – KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

Transmisja na TVcom.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Foto: Jarosław Frąckowiak