KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice wygrał pierwszy mecz w sezonie 4:3 z Pogonią 04 Szczecin. Był to debiut dolnośląskiej drużyny w Futsal Ekstraklasie. W sobotę 29 września o 20:00 Orzeł powalczy o drugie zwycięstwo, choć ma przed sobą trudne zadanie. W Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice podejmie mistrza Polski – Rekord Bielsko-Biała.

Obie drużyny wracają po przerwie, ponieważ po 1. kolejce Futsal Ekstraklasa miała przerwę. W poprzednich spotkaniach oba zespoły odniosły zwycięstwo –  Orzeł z Pogonią 4:3, a Rekord Bielsko-Biała z MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:2, więc teraz jedni i drudzy będą chcieli zdobyć kolejne punkty.

Dodatkowy tydzień przerwy dał nam na pewno czas na dokładnie omówienie meczu z Pogonią i przeanalizowanie naszych mocnych oraz słabych stron. Staraliśmy się je wyeliminować, aby uniknąć podobnych błędów w kolejnych meczach. Drugi tydzień to już tylko przygotowywania pod mecz z drużyną z Bielska Białej – wyjaśnia Kamil Kucharski, zawodnik KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.

Rekord Bielsko-Biała zdominował ligę w ubiegłym sezonie. Zremisował dopiero w 24. kolejce, a później przytrafiła mu się jeszcze porażka. Pozostałe 25 spotkań wygrał, niejednokrotnie strzelając po kilkanaście bramek. Przed beniaminkiem trudne zadanie, bo przeciwnik z pewnością będzie walczyć o drugie zwycięstwo.

Przyjeżdża do nas niepodważalnie najlepsza drużyna ubiegłego sezonu, więc dodatkowej motywacji nam nie trzeba. Przed nami trudne zadanie, ale mam nadzieję, że będziemy w stanie przeciwstawić się Rekordowi – mówi Kamil Kucharski.

Mecz odbędzie się 29 września (sobota) o godzinie 20:00 w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przy ulicy Oławskiej 46. Bilety i karnety do kupienia na miejscu. Dzieci do lat 4, kobiety, emeryci oraz osoby z niepełnosprawnościami wchodzą bezpłatnie. Chłopcy od 4 do 18 lat płacą 5 zł (ulgowy), a mężczyźni powyżej 18 lat 10 zł (normalny). Karnet kosztuje 100 zł i uprawnia do wejścia na wszystkie domowe mecze w lidze oraz w pucharach.

Źródło: materiały prasowe KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice