Beniaminek Futsal Ekstraklasy po raz kolejny notuje serię dwóch meczów bez porażki. W sobotę – 23 lutego powalczy o podtrzymanie tej passy z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok.

Głównym problemem KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice jest słaba obrona. W tym roku Rekord Bielsko-Biała trafiał do jego bramki sześciokrotnie, a Red Devils Chojnice i AZS UG Gdańsk po trzy razy. Pierwsze starcie dolnośląskiego zespołu z MOKS-em Białystok wyglądało jednak lepiej. Stracił jedną bramką, a strzelił sześć, z czego cztery po przerwie.

W każdym meczu daję z siebie wszystko i staram się pomagać drużynie. To spotkanie będzie dla mnie równie ważne jak każde inne. Postaram się powtórzyć wyczyn z pierwszego pojedynku – mówi Kacper Kędra, zawodnik Orła.

MOKS strzela po kilka bramek

MOKS w drugiej rundzie pokonał tylko jednego przeciwnika – 4:3 zespół z Gdańska. W międzyczasie uległ Rekordowi, Piastowi Gliwice i Clearexowi Chorzów. Warto jednak zaznaczyć, że w czterech meczach zdobył 15 bramek. To zapowiada ofensywne nastawienie w Jelczu-Laskowicach. Szczególnie groźni pozostają Marcin Firańczyk i Mateusz Lisowski, mający na koncie po 13 goli. Zwłaszcza że do szóstej w tabeli drużyny z Gliwic brakuje mu trzech punktów. Za to Orzeł musi wygrać, jeśli chce utrzymać pozycję wicelidera.

Przed nami trudne zadanie. Zespół z Białegostoku walczy o pierwszą szóstkę, dlatego każdy mecz jest dla niego ważny. Dla nas to również szczególne spotkanie, ponieważ chcemy jak najszybciej zagwarantować sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. W naszej hali pomogą nam w tym kibice. Czujemy się w niej szczególnie dobrze – stwierdza Kędra.

Mecz odbędzie 23 lutego (sobota) o 18:00 w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przy ulicy Oławskiej 46. Bilety i karnety są do kupienia na miejscu. Dzieci do lat 4, kobiety, emeryci oraz osoby z niepełnosprawnościami wchodzą bezpłatnie. Chłopcy od 4 do 18 lat płacą 5 zł (ulgowy), a mężczyźni powyżej 18 lat 10 zł (normalny). Karnet kosztuje 100 zł. Uprawnia do wejścia na wszystkie domowe mecze w lidze oraz w pucharach. Bezpłatnie mogą uczestniczyć w spotkaniu również akademie piłkarskie. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o uprzedni kontakt telefoniczny (512 253 763) bądź mejlowy (jaroslaw.pataluch@orzelfutsal.pl).

Transmisja w TVcom.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Foto: Jarosław Frąckowiak