Ceremonia wręczenia najważniejszych nagród filmowych zbliża się wielkimi krokami. Już 4 marca Amerykańska Akademia Filmowa po raz 90. wyróżni aktorów i produkcje, które przez ostatni rok wybiły się na tle innych. Ty też możesz poczuć ten hollywoodzki klimat, biorąc udział w trzech wydarzeniach we Wrocławiu – Oscar Nominated Shorts w Kinie Nowe Horyzonty, Oskarowa Noc w Nietocie i Pogromcy Oscarów w burgerowi Pogromcy Meatów.


3 marca, godzina 17 – Oscar Nominated Shorts


Kino Nowe Horyzonty zaprasza na wspólne obejrzenie filmów krótkometrażowych, które otrzymały w tym roku nominacje do Oscara. Zaprezentowanych zostanie 5 animacji (Dear Basketball, Garden Party, Lou, Negative Space, Revolting Rhymes) oraz 5 filmów aktorskich (DeKalb Elementary, The Eleven O’Clock, My Nephew Emmett, The Silent Child, Watu Wote). Dzięki samemu będzie można ocenić, kto najbardziej zasługuję na tę prestiżową nagrodę.


4 marca, godzina 20 – Oskarowa Noc


Aby poczuć prawdziwy klimat Hollywood wybierz się do Nietoty, gdzie wystąpi Anja Się z zespołem. Wrocławska wokalistka zaprezentuje hity amerykańskiego kina ze wszystkich okresów od lat 50. XX wieku do teraz. Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w klubie.


4/5 marca, godzina 22 – Pogromcy Oscarów


Weź udział w typowaniu oscarowych zwycięzców i zgarniaj nagrody za najwięcej trafionych kategorii w Pogromcach Meatów. A to tylko rozgrzewka przed wielką galą. O 22 wystartuje pokaz najważniejszych, najśmieszniejszych oraz najbardziej wzruszających momentów z historii Akademii Filmowej, a o 2 w nocy zgodnie z planem rozpocznie się transmisja wręczania Oscarów. Organizatorzy proponują uświetnić sobie tę noc podawanym popcornem i piwem. Wstęp bezpłatny, 100 dostępnych miejsc.


Autor: Oliwia Rybiałek

Zdjęcie: www.pxhere.com