WKS Śląsk Wrocław zagra we Wrocławiu, w ramach 17. kolejki I Ligi koszykówki, z drużyną Enea Astorii Bydgoszcz. Początek spotkania o godzinie 19 w hali AWF mieszczącej się przy ulicy Paderewskiego 35.

Obie ekipy to sąsiedzi z ligowej tabeli, którzy powinni do ostatnich kolejek sezonu regularnego bić się o ostatnie miejsce premiowane awansem do playoffów. Na razie, ósmą lokatę okupują trójkolorowi, którzy wygrali do tej pory sześć spotkań. Ich najbliżsi rywale z Bydgoszczy są w tym elemencie o jeden triumf gorsi. Będzie to z pewnością bardzo ważne starcie dla podopiecznych Radosława Hyżego.

Wrocławianie postarają się z przytupem zakończyć sezon, szczególnie, że ostatni mecz przegrali po ciężkiej walce. Ich katem okazał się zespół z Podkarpacia – PTG Sokół Łańcut. Młodzi koszykarze Wojskowych nie powinni się jednak załamywać, ekipa z Łańcuta to jeden z najmocniejszych składów w lidze i przegrać z nimi to żaden wstyd.

W pewnym momencie czwartej kwarty był remis 56:56 i niestety właśnie o tego momentu zabrakło nam zimnej krwi. Oddaliśmy dwa złe rzuty i popełniliśmy dwie, trzy straty – komentował Hyży.

Śląsk musi zagrać w środę mądrzej i cały koszykarski Wrocław na to liczy. Ewentualne zwycięstwo pozwoli trójkolorowym na umocnienie się na ósmym miejscu oraz da nieco spokoju przed przerwą świąteczną. Jak zapowiada sam klub, w hali na kibiców czekać będzie sporo atrakcji oraz świąteczna atmosfera. Warto więc chyba zarezerwować sobie trochę czasu w środowy wieczór i samą obecnością wspierać zasłużony klub.

Autor: Dominik Kołodziej