Choć sprawa powrotu pociągów na Dworzec Świebodzki zaczyna przypominać Modę na Sukces, to perony tego osobliwego miejsca i tak zaczną tętnić życiem. A przynajmniej Peron 3, na którym od maja do października będą miały miejsce rozmaite imprezy. Otwarcie rozpoczyna się już 10 maja. 

Już wkrótce na Dworcu Świebodzkim będzie można wsiąść do pociągu, i to nie byle jakiego. Plan organizatorów jest prosty:

-Przywracamy życie na peronach dawnego dworca w centrum miasta podstawiając pociągi do kultury, sztuki, dobrego jedzenia i muzyki.

Peron 3 to inicjatywa z gatunku otwartych dla wszystkich chętnych. O jej kształcie decydować będą lokalni entuzjaści. Ponad 1500 m² zapełni się sklepami, wystawami i występami artystów. W soboty nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. W okresie od maja do października na perony Świebodzkiego będzie mógł wejść każdy, kto będzie mieć pomysł na wykorzystanie jego przestrzeni – wystarczy skontaktować się z organizatorami.

Na dobry początek zaplanowano szereg imprez towarzyszących, które rozpoczną się 10 maja, we czwartek. Na wygłodniałych od 16:05 do godzin nocnych będzie czekać Food Market, m.in. Krowarzywa, Curry Karma czy El Gordito. Lokalne food trucki zaspokoją mały i większy głód – poza fast i slow foodem pojawią się desery. Ci, którzy pragną nakarmić duszę, o 18:12 będą musieli przedrzeć się przez Wrocław we mgle – wystawę Wojciecha Nekandy Trepki. Wieczorem, o 20:28 zawładną muzyczne brzmienia zespołu Joint The Vision. Potem za konsoletą staną DJ Misław oraz DJ Rafał odpowiedzialny za Deep Sound Production. Piątkowy wieczór ubarwi obecność dwójki DJów – po Marinie Aleksandrze o 21:09 wystąpi Piotrek Kowalski – cztery minuty po północy (Mr Jussi). W sobotę o 12:13 otwarty zostanie My Kraft Market. Tam zaprezentują się twórcy rękodzieł oraz niekomercyjnych produktów – piw kraftowych czy chociażby świadomych marek odzieżowych. Od 15:32 publiczność pokazem magii oczaruje Pan Ząbek, a sobotnią imprezę od 18:05 rozkręcać będą Cruz On, Kacpa, Paweł Chałupa i Gaws.

Udział w wydarzeniach jest darmowy.


Autor: Michał Mielnik
Zdjęcie: Magnus Manske – Wikimedia commons