Wraz z coraz wyższymi temperaturami, wracają nadodrzańskie plaże i bary. W piątek dwudziestego kwietnia, w pobliżu Mostu Zwierzynieckiego i ZOO, ponowne otwarcie ZaZoo Beach Bar. Właściciele zapowiadają pierwsze koncerty i nowe atrakcje.

Plaża już od kilku lat przyciąga w sezonie letnim mieszkańców miasta nad Odrę. W tym roku jej lokalizacja się nie zmieni. ZaZoo, jak sama nazwa wskazuje, będzie znajdował się za ogrodem zoologicznym, od strony Kładki Zwierzynieckiej. Właściciele są w trakcie ostatnich prac przygotowawczych przed piątkiem. Na plaży powstanie nowa, większa scena z mocniejszą konstrukcją. Mają występować na niej lokalne zespoły popowe oraz jazzowe.

– Nowością będzie rozbudowana strefa koło baru Finlandii – mówił Daniel Adamiak, menedżer ZaZoo Beach Bar. – W tym roku zrobimy tam chill zone. Będzie trawa, hamaki, półki na książki, shisha bar i marina z łódkami CityBoats.

Nie zabraknie również jedzenia – pojawi się On Lemon, Etno Cafe oraz  foodtruck Doudou’s, serwujący burgery czy mięso z grilla.

– ZaZoo nie będzie miejscem dyskotek czy hucznych imprez. Tworzymy wyjątkowe miejsce spotkań i wydarzeń kulturalnych – dodał Adamiak.

Otwarcie ZaZoo Beach Bar już w piątek. Plaża będzie czynna codziennie.
Znamy już szczegóły pierwszych koncertów. Na poniedziałek, 14 maja, wspólnie z Vertigo Jazz Club, zaplanowano Jazz Na Piasku vol. 1, na którym wystąpi kwartet grający fuzję jazzu i muzyki latynoskiej.


Tekst i zdjęcia: Marcin Obłoza