Już w ten czwartek (28 lutego) o godzinie 14:00 zaczynamy największe e-sportowe wydarzenie w Polsce tego roku. Mowa oczywiście o tegorocznych finałach Intel Extreme Masters w Spodku w Katowicach, które trwać będą do niedzieli. Co nas czeka na samym obiekcie?

Finały w stolicy Śląska, to można by rzec już tradycja e-sportowego ekosystemu w Polsce. Od paru lat, co marzec, rzesza oddanych fanów i najlepszych graczy skupia się w Katowickim Spodku. Naturalnie, przez cztery dni czeka nas w nim masa atrakcji. Jakich konkretnie?

Do samego Spodka, jak co roku, wejść można za darmo. Wymaga to jednak sporego wysiłku i masy cierpliwości. Priorytetowe wejście naturalnie przypada posiadaczom płatnych biletów, które można było zakupić od końcówki poprzedniego roku. Potem drzwi Spodka otwierają się dla tych, którzy pieniędzy wydawać nie chcieli, a i tak mają pragnienie znaleźć się w sercu wydarzeń. Ilość miejsc jest jednak ograniczona, więc jeśli ktoś za darmo chce znaleźć miejsce w środku, musi przygotować się na kolejkę już od porannych godzin.

Trudno się tam nudzić!

Czego można spodziewać się w środku? Wielu atrakcji związanych z branżą gier komputerowych. Trzeba przypomnieć, że poza Spodkiem, event będzie się także odbywał w sąsiadującym Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W obydwu obiektach będziemy mogli znaleźć wiele różnych firm ze swoimi stoiskami, na których będzie można wziąć udział w konkursach, a także zakupić ciekawe dla graczy fanty. Promować się będą między innymi takie firmy jak Hyper X, G2, Philips, Omen, Intel. Swojestoisko posiadać będzie najnowsza, bardzo popularna pozycja NetflixaThe Umbrella Academy. Dodatkowo, wokół obiektów, można spodziewać się wielu stoisk food-truckowych z całego kraju.

Tak prezentuje się plan wydarzenia.

Co będzie można zobaczyć?

W samym Spodku od czwartku do niedzieli odbywać się będzie faza play-off Majora w Counter Strike: Global Offensive. Finały innych gier, takich jak Starcraft 2 czy Fortnite, zobaczyć będzie można właśnie we wcześniej wymienionym MCK(poza samym stricte finałem Starcrafta, który również zobaczymy na scenie w Spodku). Wielu pro graczy przez cały weekend będzie miało signing sessions, organizowane na terenie Iema, trzeba ich jedynie dobrze wypatrywać.

Na koniec, nie zapominajmy o streamerach. Nie może ich naturalnie zabraknąć podczas takiego święta gamingowego. Poza stałymi osobowościami, mocno związanymi z Csem, takimi jak Izak, będziemy mogli ujrzeć ogólnie znane osoby ze świata gier komputerowych. Mowa tutaj na przykład o Rocku, czy też BlackFireIce.


Autor: Mateusz Miter
Zdjęcia: Oficjalny fanpage Intel Extreme Masters, @spodekkatowice