Pogłoski okazały się prawdą. To już pewne, że znana irlandzka sieciówka Primark otworzy swój pierwszy punkt w Polsce. Teraz fani tej marki nie będą już musieli jeździć do Wielkiej Brytanii, aby zrobić wielkie zakupy.

Negocjacje dotyczące lokalizacji sklepu Primark w Polsce trwały już od około dwóch lat. Teraz przedsiębiorstwo Associated British Foods, które jest właścicielem sieciówki, oficjalnie potwierdziło tę informację. Pierwszy Primark w naszym kraju powstanie w budowanej obecnie w stolicy Galerii Młociny. Powierzchnia sklepu będzie wynosić 7 tysięcy metrów kwadratowych. Otwarcie galerii handlowej, a co za tym idzie ulubionej marki odzieżowej Brytyjczyków, ma nastąpić latem 2019 roku.

Irlandzka sieć odzieżowa Primark jest znana przede wszystkim z dużego i różnorodnego asortymentu oraz niskich cen. Popularność tego sklepu potwierdza fakt, że ma on już około 350 punktów w 11 krajach. Polacy z niecierpliwością czekają na jego otwarcie, tym bardziej, że w zeszłym roku wycofała się z naszego kraju inna sieciówka pochodząca z wysp – Marks & Spencer.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.geograph.org.uk