Po miesiącach dominacji, Panthers Wrocław nie zdołali obronić tytułu mistrza Polski w finale Ligi Futbolu Amerykańskiego. W sobotni wieczór na Stadionie Olimpijskim ulegli Lowlanders Białystok 13:14.

Wrocławska drużyna wiedziała, że to spotkanie nie będzie dla niej proste. Kilka tygodni przed finałem z zespołu odeszło dwóch kluczowych obrońców – Timophy Morovick Dasmond Cooper. Amerykanie z dnia na dzień odpuścili salę treningową bez słowa wyjaśnienia.

Pantery do półfinały i finału przystąpili w całkowicie polskim składzie. Nieobecność Amerykanów była szczególnie widoczna w sobotnim finale. Walka była bardzo wyrównana, a w defensywie, obrońcy tytułu mieli spore kłopoty. Do przerwy po drugiej kwarcie przegrywali 6:7, potem zdołali sie podnieść i na chwilę przejąć inicjatywę. Ostatecznie przegrali zaledwie jednym punktem – 13:14, przełamując piękną passę zwycięstw.

Zdjęcia: Ola Sopuch