Chociaż o przejściu młodzieżowca do Wrocławia było wiadomo już od paru tygodni, a sam zainteresowany brał udział w okresie przygotowawczym wraz z innymi zawodnikami Sparty, to dopiero dziś WTS oficjalnie potwierdził transfer.

Wojdyło za parę dni skończy 19 lat. Jest wychowankiem ZKS Stali Rzeszów, z której w ostatnich dwóch latach był wypożyczany do żużlowej spółki Stal Rzeszów. Po zakończonym sezonie spółka nałożyła na zawodnika dwie kary o łącznej sumie 25 tys. złotych. Ta jednak została anulowana, gdy zawodnik wyraził chęć dalszych startów w klubie z Rzeszowa. Gdy Wojdyło zmienił zdanie i doszedł do porozumienia z działaczami Sparty, nowy właściciel Stali uznał, że kara jest aktualna.

Sparta stanęła przed dylematem, czy brać na siebie prócz kosztów wypożyczenia zawodnika (60 tys. złotych) także jego karę. Po rozeznaniu sztab WTS stwierdził, że kara nie ma żadnej mocy prawnej, lecz mimo wszystko jest gotów wziąć te koszty na siebie.

Nie wiadomo do końca jak została rozwiązana ta kwestia, jednak pewne jest, że Patryk Wojdyło został oficjalnie potwierdzony do składu WTS-u na sezon 2018. O miejsce w drużynie na rozgrywki ligowe będzie walczył z Maksymem Drabikiem i Przemysławem Liszką.


Autor: Andrzej Tomaszek
Zdjęcie: Michał Łapczyński