Jesień w Teatrze AST rozpocznie się dwoma spektaklami. Jutro zawsze będzie jutro i Wścieklica to spektakle dyplomowe studentów Wydziału Aktorskiego, które możecie obejrzeć już w październiku.

Jutro zawsze będzie jutro

Spektakl w reżyserii Wojciecha Kościelniaka na podstawie songów Bertolta Brechta, znanego ze znakomitych pieśni o charakterze politycznym i społecznym. Podczas tego muzycznego przedstawienia, widz będzie mógł przekonać się, jak ich teksty idealnie odnajdują się w aktualnej rzeczywistości. Spektakl potrwa 70 minut.

– Całość jest pracą zbiorową, pełną energii właściwej „łobuzom” z AST. Przygotowywaliśmy ten spektakl trochę podczas zajęć z piosenki, a trochę spotykając się w wolnym czasie. Moim zdaniem to niezwykle utalentowany rok, którego zbiorową siłę przyrównałbym do dynamitu. A, że songi Brechta też są materiałem łatwopalnym, z tego spotkania musiało wyniknąć coś ciekawego – mówi Wojciech Kościelniak, reżyser spektaklu.

Wścieklica

Przedstawienie stworzone na podstawie dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza pod tytułem Jan Maciej Karol Wścieklica. Za reżyserię tego prawie dwugodzinnego spektaklu odpowiada Jacek Bunsch. Czy Wścieklica zostanie prezydentem? Oto pytanie, które ciąży nad wszystkimi wydarzeniami. Okaże się bohaterem narodowym, a może tacy jak on nie są już wcale potrzebni w tym podzielonym, postmedialnym społeczeństwie?

Wiele postaci o niebanalnych charakterach w spektaklu łączącym nowoczesność i tradycję, których stworzenie było dla studentów AST nie lada wyzwaniem.

Bilety na spektakle dostępne on-line, rezerwacje można składać w Dziale Promocji AST.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: Jakub Lemański i Tomasz Biegalski, Tadeusz Ciechanowski
Żródło: mat.pras./AST