Wielka Brytania, rok 1919. W Birmingham grasuje gang Peaky Blinders. Na jego czele stoi rodzina Shelby. Tommy, Arthur i John – trzej bracia rewolwerami opanowali angielskie miasto – pisze Pola Janus.

Górują nad policją, służbami bezpieczeństwa, a nawet i całym społeczeństwem. Po powrocie z wojny, chłopaki próbują się uporać nie tylko z zespołem stresu pourazowego (PTSD), ale i komisarzem Campbellem, który chce ich unicestwić i tym samym przywrócić spokój miastu

Nad sytuacją panują również kobiety. To one, tak naprawdę, grają pierwsze skrzypce w serialu. Ciotka Polly, która w trakcie wojen sprawowała pieczę nad rodzinnym interesem, niechętnie odsuwa się od roli głowy rodziny Shelby. Do tego dochodzi romans Ady z komunistą Freddiem oraz intryga kelnerki, która zatrudnia się w zaprzyjaźnionym dla gangsterskiej familii barze.

W produkcji BBC możemy obejrzeć aktorów szerzej znanych fanom Skins: Joe Cole (John Shelby), Aimee-Ffion Edwards (Esme Shelby), a także zobaczyć genialnego i niezwykle tajemniczego Cilliana Murphy w roli głównej.

Jedno można bezapelacyjnie powiedzieć – to serial dla tych, którzy uwielbiają intrygi i mafijne porachunki. Pełno jest rozlewu krwi, brutalności i spisków. Prócz tego scenerie wprost z zapyziałej Anglii, smród papierosów i hektolitry irlandzkiej whiskey.

Autor | Pola Janus