Już jutro rozpoczyna się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przygotowaliśmy dla Was szczegółowy przegląd towarzyszących mu piątkowych wydarzeń.

Szalony weekend, podczas którego największa w kraju Orkiestra jednoczy i mobilizuje miliony Polaków w szczytnym celu, rozpocznie się… koncertowo. Na wrocławian czekają dwa tematyczne wieczory koncertowe. W Starym Klasztorze odbędzie się Folkowe Granie, w ramach którego wystąpią cztery formacje, na czele z Bubliczkami, jedną z najpopularniejszych kapel folkowych w Polsce.

Serca i dusze rozgrzeje również wrocławska Kapela Timingerium, a to za swoich sprawą cygańsko – bałkańskich utworów. Polski folk w nowoczesnym wydaniu usłyszymy dzięki Radykalnej Wsi, a Shamanika zabierze nas do swojej krainy, w której z łatwością i płynnością łączy muzykę folkową z alternatywą i indie.

Start o godzinie 19:30. Stary Klasztor, ul. Purkynuiego 1. Wstęp wolny za przekazaniem datku do puszki WOŚP.

Na przeciwległym biegunie muzycznym bawić będzie można się w Starej Piwnicy, w której to czeka nas impreza MetalGirls dla WOŚP. Jaka sama nazwa wydarzenia wskazuje, uczestnicy będą mieli okazję posłuchać energetycznych, metalowych brzmień. Wystąpią zespoły: wrocławski Issel, warszawska Runika oraz KEstrella.

Start o godzinie 20. Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15. Wstęp wolny za przekazaniem datku do puszki WOŚP.

Miłośników klasyki z pewnością przyciągnie Bluesowa WOŚP w klubie muzycznym Liverpool. Wystąpią: Jacek Baran & Joint Venture, Mizia & Mizia Blues Band oraz Takie Trio Blues. Start o godzinie 20. Klub Muzyczny Liverpool, ul. Świdnicka 37. Wstęp wolny za przekazaniem datku do puszki WOŚP.

Ponadto w Przedszkolu Niepublicznym „BAJKA” na ulicy Kłodzkiej 22 przez cały dzień będzie można obejrzeć wystawę laurek dla dzieci chorych i seniorów pod nazwą „Przedszkolaki wspierają chore dzieciaki”. Ich autorzy oraz autorki – przedszkolaki – przy pomocy swoich pedagogów będą zbierać datki do puszek WOŚP podczas wystawy. Nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w dwie garście monet i aktywnie włączyć się w obchody 26. Finału.


Autor: Nina Paśniewska

Zdjęcie: Materiały promocyjne Sztabu WOŚP Wrocław

Oficjalna strona Sztabu WOŚP Wrocław