Nowy rok – czas na zmiany. Od stycznia niedziele handlowe zostały ograniczone do jednej w miesiącu. Zakładając, że większość studentów śpi do póżnego popołudnia – oto pięć rzeczy, które możemy zrobić w drugiej połowie wolnego dnia.

1. Kino

Pamiętasz może, jak rodzice opowiadali ci o sensach w kinie? Trzeba było przyjść jakąś godzinę wcześniej, aby zająć miejsce w kolejce. Czekanie, później siedzenie w niewygodnym fotelu i oglądanie filmu zapisanego na kasecie. W tym był ponoć zawarty  cały urok kina.

Warto pójść w niedzielę do kina i zauroczyć się gasnącym światłem, ściszającymi się głosami i magią dużego ekranu. Zaproś przyjaciół, kup dużą porcję popcornu i uczyń ten dzień niezapomnianym.

2. Muzeum

Wiem, wiem – nie brzmi to zbyt atrakcyjnie. Kojarzy się tylko z dużymi portretami i usypiającym głosem przewodnika.

Muzeum to miejsce, w którym zatrzymuje się czas. Miejsce, w którym można porzucić swoje myśli na wolne wędrowanie między epokami, władcami, pejzażami i rzeźbami. Warto wzbogacić swoją wiedzę, odpoczywając przy tym fizycznie i psychicznie.

W ten weekend w Muzeum Narodowym będzie dziać się coś wyjątkowego. Jeżeli jesteś zainteresowany – kliknij tutaj.

3. Lodowisko

Dzieciństwo, zabawa, zima, przyjaciele – to wszystko niesie za sobą niezapomniane emocje oraz powrót do „lepszych czasów”. Obudź  się! Najlepszy czas jest właśnie teraz! Pozwól wrócić dziecięcej radości ze zdwojoną siłą. Aktywny odpoczynek, starzy znajomi oraz nowy Wrocław stworzą miłe wspomnienia na najbliższe kilka miesięcy.

Nie zapomnij zrobić kilka fajnych zdjęć, aby potem cieszyć się nimi z najbliższymi.

4. Aquapark

Pozostając w dziecięcych klimatach – przypomnijmy sobie rodzinny odpoczynek nad morzem. Palące słońce, plaża, smaczne lody, nurkowanie w poszukiwaniu kraba – brzmi ładnie, prawda?

Aquapark to tylko malutka część zabawy, którą tak uwielbialiśmy w dzieciństwie. Mimo tego warto sobie czasem przypomnieć, jak to jest pływać pod wodą niczym syrenka. To ogromne szczęście, że takie atrakcje mamy nie tylko latem, ale i zimą. Więc nie myśl nad tym długo i zrób jak kiedyś: na pytanie idziemy? Odpowiedz: Tak! Biegnijmy!

5. Teatr oraz Opera

Tutaj się zaczyna podróż w świat dorosłych. Wysoce oceniana gra artystów, najróżniejsze kostiumy, głębokie emocje – to wszystko w prezencie – pod warunkiem, że zaangażujesz swoje emocje w jedno z dzieł. Nie martw się, że nie wytrzymasz. Zawsze można wstać i wyjść – ale czy warto? Może po jednym spektaklu zmienisz zdanie oraz zaczniesz tworzyć coś swojego? Pomyśl nad tym. Najlepiej siedząc w sali i oglądając przedstawienie.

Ten tekst powstał nie po to, aby zrobić komuś reklamę. Chodzi o to, by wyrwać Cię z szarego istnienia i przywrócić dziecięcą ciekawość świata. Uwierz mi, to naprawdę ważne.


Autor: Marina Grabowska
Zdjęcie: pexels.com