Przerwa od ciągłej nauki już wkrótce. Z tej okazji przedstawiamy kilka ciekawych miejsc, które warto odwiedzić w czasie dni wolnych.

Nie masz pomysłu jak spędzić przerwę między semestrami? A może 28 stycznia zaczynasz dwutygodniowe ferie zimowe? Poniżej znajdziesz nasze propozycje, gdzie i w jaki sposób możesz wykorzystać czas wolny – pojeździć na nartach i snowboardzie, lub pozwiedzać.

1. Zieleniec

Na terenie graniczącej z Czechami miejscowości działa blisko 30 wyciągów narciarskich. Zieleniec Ski Arena posiada 22 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu długości i trudności, przez co zarówno doświadczony jak i początkujący narciarz znajdzie coś dla siebie. Osoby, które lubują się w długich spacerach mogą przejść się pieszo do Czech – odwiedzić schronisko Masarykova chata lub przygraniczne miasteczko Olešnice v Orlických horách. Dodatkowym plusem wyprawy do Zieleńca jest to, że mieści się zaledwie 120 kilometrów od Wrocławia.

2. Szczyrk

Przejadły Ci się małe stoki, które kończą się zanim się rozpędzisz? Szczyrk jest wymarzonym kierunkiem dla wprawionych narciarzy. Co powiesz na przejechanie się liczącymi około dziesięciu kilometrów trasami w Centralnym Ośrodku Sportu? Funkcjonujące tu również rozległa kolej linowa, która jest w stanie w ciągu godziny przetransportować ponad 2000 tysiące osób, a wiele ze szlaków jest oświetlonych. W przerwach między zjeżdżaniem, możesz spróbować zdobyć Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego.

3. Wisła

A może jesteś fanem skoków narciarskich? Co powiesz na poznanie małej ojczyzny Adama Małysza? Wisła to urocza miejscowość, idealna zarówno dla zagorzałych narciarzy jak i miłośników zwiedzania. Znajduje się w niej jedna z dwóch skoczni narciarskich, które goszczą u siebie Puchara Świata, czyli słynna Malinka. Warto odwiedzić również Galerie Sportowych Trofeów Adam Małysza.

4. Białka Tatrzańska

Białka Tatraczańska to jedna z atrakcyjniejszych turystycznie miejscowości górskich, która oferuje nie tylko doskonałe warunki narciarskie. Znajdującą się tam rzeka Białka idealnie nadaję się do uprawiania sportów ekstremalnych, jak kajakarstwo górskie i spływy pontonowe. Warto odwiedzić również baseny termalne oraz ośrodek Termy Bania. Zaledwie dwadzieścia kilometrów dzieli Białkę od słynnego Zamku w Niedzicy, a tylko dwadzieścia-cztery kilometry od miejscowości znajduje się Zakopane.

5. A może… Wrocław?

Często to co najlepsze kryje się tuż obok Ciebie. Jeśli ciągłe życie w biegu i nauka nie pozwoliły Ci dotychczasowo poznać własnego miasta, teraz jest czas żeby to nadrobić. Wrocławskie zoo działają nawet w minusowych temperaturach – w końcu nie wszystkie zwierzęta popadają w sezon zimowy. Możesz wybrać się do teatru, muzeum, czy spędzić aktywny czas w aquaparku. Polecamy również wybranie się na jedne z lodowisk.


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcie: Instagram