Trwa Dolnośląska Liga Międzyuczelniana w koszykówce. W ubiegły wtorek – 20 listopada, w ramach 2. kolejki zmierzyły się koszykarki Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego.

W poprzednim i zarazem inaugurującym spotkaniu reprezentantki Uniwersytetu Wrocławskiego wygrały 58:49 z Uniwersytetem Ekonomicznym. Do starcia z zespołem PWru podchodziły osłabione brakiem kontuzjowanej rozgrywającej – Magdy Jareckiej.

Pierwsza kwarta spotkania była najbardziej wyrównaną w całym meczu. Niewysoko wygrała ją drużyna Politechniki – 15:11. W następnej odsłonie, zawodniczki PWr kompletnie przejęły inicjatywę. Zatrzymały rywalki w obronie, a w ofensywie seryjnie zdobywały kolejne punkty. Do przerwy ich prowadzenie wynosiło aż 19 punktów. W trzeciej i czwartej kwarcie, koszykarki Uniwersytetu zaprezentowały znacznie lepszą grę. Ostatecznie jednak nie udało im się odrobić strat. Politechnika Wrocławska wygrała spotkanie 66:36.

Politechnika Wrocławska – Uniwersytet Wrocławski 66:36 (15:11, 21:6, 17:13, 13:6)

Po meczu wypowiedziały się zawodniczki Uniwersytetu Wrocławskiego – Magdalena Choma i Magdalena Kubowicz.

Dużym problemem był brak Magdy Jareckiej, naszej głównej rozgrywającej. Jej obecność jest dla zespołu zdecydowanie kluczowa. W obronie zabrakło nam trochę kondycji. Koszykarki Politechniki od wielu lat są dla nas bardzo trudnym przeciwnikiem. Pojawia się też brak zgrania, kilka dziewczyn z zeszłego roku odeszło.

Naszym celem jest zakwalifikowanie się do AMP-ów (Akademickie Mistrzostwa Polski). Myślimy, że jesteśmy w stanie tego dokonać. Pokonanie PWru będzie dużym wyzwaniem, ale mamy nadzieję zajmować czołowe lokaty.

Niezwykle ważne jest wsparcie! Kibic to szósty zawodnik zespołu. Prawda jest taka, że jeśli chodzisz od początku na mecze to powoli się wkręcasz, to jest naprawdę świetna zabawa. Jeśli interesujesz się sportem, to wpadaj!

W następnym meczu koszykarki Uniwersytetu Wrocławskiego zmierzą się z AWLem. Spotkanie odbędzie się w czwartek – 29 listopada, o godzinie 20:00 w hali mieszczącej się przy ul. Przesmyckiego 10.