FC Barcelona i Ajax Amsterdam wygrały swoje pierwsze mecze półfinałowe i tym samym zrobiły bardzo duży krok w kierunku finału. Czyżby żadna z dwóch angielskich drużyn nie miała znaleźć dla siebie miejsca w Madrycie? 

Po pierwszych meczach półfinałowych w lepszych nastrojach mogą być zawodnicy FC Barcelony oraz Ajaxu Amsterdam. Katalończycy pokonali u siebie bowiem Liverpool aż 3:0. Z kolei Holendrzy wywieźli skromną, ale cenną zaliczkę z Londynu pokonując Tottenham 1:0.

Pogrzebane szanse Liverpoolu?

Faworytem spotkania była Barcelona, choć i Liverpoolu oczywiście nikt nie przekreślał. Podobnie zresztą nikt się raczej nie spodziewał, że po końcowym gwizdku sędziego na tablicy wyników będzie widnieć rezultat 3:0 dla Katalończyków. Wynik otworzył Luis Suarez, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Jordiego Alby. W drugiej połowie dublet uzbierał Lionel Messi. Argentyńczyk najpierw dobił uderzenie Suareza, a następnie nie dał szans Allysonowi strzelając w samo okienko z rzutu wolnego. Liverpool oczywiście również miał swoje okazje i mógł zmniejszyć rozmiary porażki, ale piłka leciała albo obok bramki, albo trafiała w słupek. Po tym meczu Barcelona jest nie tyle jedną nogą w finale, ale powoli zaczęła zamykać już do niego drzwi.

Przełamanie Ajaxu

Do tej pory w grze Ajaxu, w fazie pucharowej można było zauważyć pewien schemat. W pierwszym meczu Holendrzy badali rywali, przez co ani razu nie wygrali. Kiedy już jednak zapoznali się z przeciwnikiem, to nie dawali mu szans i odnosili pewne zwycięstwo. Tym razem było już inaczej. Amsterdamczycy postanowili wykorzystać nieobecność w składzie Tottenhamu Heung-Min Sona oraz Harry’ego Kane’a i już po kwadransie gry prowadzili, dzięki bramce Donny’ego van de Beeka. Anglicy nie byli w stanie odpowiedzieć. W całym meczu oddali zaledwie jeden celny strzał, a piłka latała głównie obok bramki po ich uderzeniach. Tym samym Ajax wywiózł z Londynu bardzo cenne zwycięstwo, dzięki czemu znajdują się w lepszej pozycji startowej przed rewanżem.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: instagram.com