Jak dotąd zarówno mecze ligowe, jak i te podczas turnieju Acana Futsal Masters beniaminek Futsal Ekstraklasy grał u siebie. W sobotę – 6 września o 16:00 czeka go starcie w Arenie Gliwice z Piastem. Miejscowy zespół stracił już punkty na swoim terenie w meczu z AZS UG Gdańsk.

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice miał dość czasu, by ochłonąć po sobotniej porażce 1:5 z mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała, i skupić się na przygotowaniach do kolejnego meczu. Czeka go pierwsze starcie na wyjeździe.

Zawsze dobrze grać ze wsparciem fanów. Wiemy jednak, jak mocno wspierają nas w meczach domowych, dlatego zrobimy wszystko, by wygrać w dowolnym miejscu – mówi Allyson Amanttes, zawodnik Orła.

Piast Gliwice uplasował się w ostatnim sezonie na 5. miejscu. Po rozgrywkach odeszło ośmiu zawodników i tylu samo przyszło. Dołączyli m.in. Rafał Franz, weteran polskiego futsalu, Sergio Parra, młodzieżowy mistrz Hiszpanii z Barcy – Lassa, oraz Jose Gutierrez, były gracz Orła.

Piast zainaugurował sezon na nowym obiekcie – Arenie Gliwice. Po zaciętym pojedynku z AZS UG Gdańsk przegrał 4:5. W drugiej kolejce gliwiczanie pauzowali, więc na przyjazd gości z Jelcza-Laskowic będą szczególnie zmotywowani. Beniaminek musi uważać przede wszystkim w defensywie, ponieważ w dwóch spotkaniach stracił osiem bramek.

Rozmawialiśmy o tych golach w ciągu tygodnia, tak by naprawić błędy. Zawsze będziemy walczyć o zwycięstwo – tak jak podczas turnieju Acana Futsal Masters i na początku sezonu ligowego. Możecie spodziewać się wspaniałych rozgrywek – zapowiada Amanttes.

Mecz odbędzie się 6 października (sobota) o godzinie 16:00 w Arenie Gliwice. Bilety w cenie 5 zł ulgowy i 10 zł normalny (w przedsprzedaży) oraz w cenie 7 zł ulgowy i 15 zł normalny (w dniu wydarzenia) do nabycia na www.kupbilet.pl oraz w punktach STS, Empik i Kolporter.

Transmisja na TVCOM.


Źródło: materiały prasowe KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice
Foto: Jarosław Frąckowiak