Już po raz ósmy we Wrocławiu odbył się Piknik Olimpijski z gwiazdami polskiego sportu. Tym razem wrocławskie Partynice owładnęły rodziny z dziećmi, fani sportu i rekreacji. Wśród znanych postaci pojawił się Mariusz Pudzianowski, który zorganizował konkurs strongmenów. 

Sport na Dolnym Śląsku od lat dobrze prosperuje, tutejsze kluby wypuszczają prawdziwe międzynarodowe gwiazdy. Piknik Olimpijski był okazją, żeby zobaczyć najwyższej rangi sportowców, spędzić czas z rodziną na świeżym powietrzu albo wystartować w przeróżnych konkurencjach sportowych. W tym roku największą atrakcją sportową były Mistrzostwa Wrocławia w nordic walking. Co ciekawe, wśród zawodników pojawiło się mnóstwo najmłodszych.

– To rodzice muszą zadbać o to, żeby ich dzieci zetknęły się ze sportem albo jakąkolwiek aktywnością fizyczną. Pierre de Coubertin powiedział kiedyś, że sport łączy pokolenia, całkowicie się z tym zgadzam. Sport to siła, którą każdy powinien poznać – mówi Renata Mauer-Różańska, organizatorka pikniku oraz wielokrotna medalistka w strzelectwie.

Piknik był świetną okazją do spędzenia popołudnia z najbliższymi. Na brak atrakcji nikt nie mógł narzekać, zarówno dzieci, jaki i dorośli. Na samym początku imprezy na scenie uhonorowano wrocławskich sportowców uroczystymi paterami, które były podziękowaniem za całe lata reprezentowania Wrocławia w najlepszych sportowych imprezach. Osoby, które zajęły się organizacją pikniku od lat robią to bezinteresownie. W imię dobrego ducha sportu.

– Osiem lat temu Halina Aszkiełowicz Wojno, medalistka w piłce siatkowej, wpadła na pomysł stworzenia takich pikników. Pomysł bardzo spontaniczny, okazał się czymś co połączyło nas na lata. Dla nas samych jest to bardzo ważne. Z roku na rok coraz lepiej to się rozwija i mamy nadzieję, że z czasem będzie tylko lepiej – dodaje Reneta Mauer-Różańska.

Popołudnie na Partynicach umilały występu taneczne dzieci, pokazy sztuk walki tj. taekwondo i kendo. A nawet koncerty Małej Kaliny, czyli zespołu tańca ludowego w wykonaniu najmłodszych.

Dla nieco starszych zorganizowano Puchar Polski Strongman we Wrocławiu 2018, które poprowadził sam Mariusz Pudzianowski. Po występach najsilniejszych każdy mógł zmierzyć się ze sztangą albo ogromną oponą.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Oliwia Stasiak