Już po raz drugi z rzędu Stowarzyszenie „Otwarte Mistrzostwa Wrocławia” organizuje zawody w bubble soccer. Początek zmagań już w najbliższą niedzielę. 

Ta nietypowa dyscyplina – piłka nożna w nadmuchiwanych balonach – to efektowna nowość, w której choć dopuszczalne jest zderzanie się z pozostałymi zawodnikami, wciąż chodzi o umieszczenie piłki w bramce. Zasady zbliżone są do tradycyjnego futbolu, jednak każdy z graczy wchodzi do pneumatycznej „piłki”, z której wystają mu jedynie nogi. To sprawia, że zawodnicy są w stanie bezpiecznie się zderzać, przewracać i odbijać – dzięki temu, rozgrywka jest jednocześnie dynamiczna, wyczerpująca, ale i dostarcza mnóstwo dobrej zabawy!

Do udziału w bezpłatnej rywalizacji może zgłosić się każdy chętny – zespół może liczyć od 4 do maksymalnie 10 osób. Wystarczy wysłać kartę zgłoszeniową drużyny, maksymalnie do czwartku, 22.03. (adres e-mailowy oraz karta zgłoszeniowa i regulamin znajdują się na stronie www.omw.wroc.pl w zakładce „Bubble soccer”) oraz wpłacić zwrotną kaucję.  Mistrz Wrocławia zostanie wyłoniony w cyklu pięciodniowych turniejów odbywających się w weekendy – na koniec każdego z nich, drużynom zostaną przyznane punkty: 10 za pierwsze miejsce, 7 za drugie, 4 za trzecie i 1 za czwarte.

Zawody będą odbywać się na sztucznej nawierzchni w hali „Oławka” Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław przy ul. Na Niskich Łąkach. Rywalizacja zorganizowana jest w formule open – mile widziani są zarówno panowie, jak i panie – wystarczy mieć ukończone 18 lat. Sprzęt sportowy zapewnia organizator. Pierwszy turniej już w najbliższą niedzielę, 25.03.2018 r.


Autor: Marcin Małyszka
Zdjęcie: Stowarzyszenie „Otwarte Mistrzostwa Wrocławia”