Zawodnicy Śląska Wrocław zostali docenieni przez selekcjonerów i otrzymali powołania do kadr narodowych. Oprócz czwórki młodych Polaków, w barwach narodowych szansę dostać może Łotysz Igors Tarasovs.

Piłkarze Śląska Wrocław otrzymali powołania do młodzieżowych reprezentacji. Damian Gąska i Jakub Łabojko będą mieli szansę zagrać w kadrze U21. Trener Czesław Michniewicz ze swoją drużyną rozpoczną przygotowania do mistrzostw Europy we Włoszech, dlatego w marcu rozegrają dwa sparingi. Przeciwnikami Biało-Czerwonych będą Anglia i Serbia.

Na pewno w związku z tym, że ostatnio nie grałem zbyt wiele w ekstraklasie zastanawiałem się, czy trener Michniewicz powoła mnie do reprezentacji U21. Bardzo się cieszę, że to powołanie przyszło. To dla mnie ważny bodziec, kolejna motywacja do pracy. Wiadomo, latem czekają nas mistrzostwa Europy we Włoszech i każdy z nas chciałby się tam znaleźć. Teraz będzie szansa pokazać się w spotkaniach towarzyskich z Anglią i Serbią. Jadę tam walczyć o kolejne powołania – mówi Damian Gąska, pomocnik Śląska Wrocław.

Damian Gąska (od lewej) i Jakub Łabojko (od prawej) - Śląsk Wrocław

Oprócz dwójki pomocników WKS-u, powołania do kadry U20 otrzymali także Adrian Łyszczarz i Mateusz Hołownia. Pierwszy z nich to absolwent Akademii Śląska, który obecnie znajduje się na wypożyczeniu w pierwszoligowym GKS-ie Katowice. Otrzymał powołanie do kadry U20, która przygotowywać się będzie do tegorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Polsce. Biało-Czerwoni zagrają z Japonią i Niemcami.

Hołownia zaś został wypożyczony z Legii Warszawa, a w meczu przeciwko Jagiellonii zaliczył swój debiut w barwach Śląska. Piłkarz otrzymał powołanie na mecz z Anglią w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Kadra, którą poprowadzą Bartłomiej Zalewski i Wojciech Tomaszewski, ma stanowić zaplecze dla reprezentacji U20 i U21.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław)

Oprócz młodych Polaków, szansę na grę w kadrze narodowej ma Igors Tarasovs, który został powołany do reprezentacji Łotwy. Ta zaś najpierw zmierzy się z Macedonią, a 24 marca z Polską. Oba mecze rozegrane zostaną w ramach eliminacji do EURO 2020. Niewykluczone więc, że kibice będą mogli zobaczyć Łotysza w pojedynkach z polskimi napastnikami.

Igors Tarasovs


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław, arch. red.