Kamil Majchrzak awansował na 100. miejsce w rankingu ATP. Rok 2019 stoi pod znakiem debiutów 23-latka na wielkich turniejach i rozwijania swojej marki. Tenisista urodzony w Piotrkowie Trybunalskim zadebiutował m.in. w Wimbledonie i Australian Open, a także wygrał dwa turnieje rangi Challenger.

Przed niedawnym debiutem na Wimbledonie, gazety aż huczały odnośnie jego formy. Kwalifikacje do najważniejszego turnieju sezonu przeszedł jak burza i zameldował się w turnieju głównym. Na przeciwko Fernando Verdasco, obecnie 37. rakieta świata. Kamil Majchrzak wyglądał w tym spotkaniu naprawdę dobrze i mimo porażki 4:6; 4:6; 4:6 zaprezentował się tak, jak można było tego oczekiwać. Debiut na plus.

Debiuty w ATP, wygrane turnieje i doświadczenie

100. zawodnik w rankingu ATP w tym sezonie zdołał już zadebiutować w Wimbledonie i Australian Open. Choć obie próby kończyły się na pierwszych rundach turnieju, to doświadczenie z kwalifikacji i spotkań w Wielkim Szlemie zaprocentują w przyszłości. Piotrkowianin w nieco ponad miesiąc zdołał wygrać dwa turnieje rangi Challenger. Najpierw w finale w Saint-Brieuc pokonał Maxime Janviera 6:3; 7:6(1), następnie w Ostrawie zmiażdżył na korcie Jannika Sinnera 6:1; 6:0.

Sopot trzecim triumfem w sezonie?

Obecnie w Sopocie rozgrywany jest kolejny z turniejów rangi Challenger. Majchrzak po porażce w Atlancie z Matthew Ebdenem 6(5):7; 3:6 wraca do kraju i zagra w Sopot Open. Rozstawiony w turnieju z numerem 2. Majchrzak nie brał udziału w pierwszej rundzie za sprawą wolnego losu. Swój mecz w 1/16 finału z Jeremym Jahnem (420. ATP) rozegra już jutro (31 lipca) o godzinie 10:00.

Junior na medal, zbliżające się US Open

Majchrzak jest juniorskim mistrzem US Open z 2013 roku. W finale debla, w parze z Martinem Redlickim pokonał dwójkę Quentin Halys/Frederico Ferreira Silva 6:3; 6:4. Tegoroczny turniej seniorów rozpocznie się 26 sierpnia. Polak w Nowym Jorku spróbuje powalczyć w kwalifikacjach o awans do turnieju głównego. Iga Świątek, która wygrała juniorski Wimbledon, w seniorskim turnieju w Londynie przegrała już w pierwszej rundzie. Jeżeli Majchrzak senior awansuje do US Open, jako triumfator juniorskiej edycji, liczę na lepszy start niż ten zawodniczki Legii Warszawa.