Wiosna zbliża się wielkimi krokami – temperatura rośnie, słońce coraz częściej wychodzi zza chmur i powoli wraca chęć do życia. Nie ma co marnować czasu na siedzenie w domu, gdy za oknem taka piękna pogoda. Gdzie lepiej spędzić miłe popołudnie niż na Wyspie Słodowej?

Słodowa to cel wędrówek wrocławskich studentów, miejsce integracji i stały punkt na mapie wiosennych, letnich, jak i również, jesiennych spotkań towarzyskich. Bliski kontakt z naturą, zielona trawa, woda oraz pobliskie lokale, z których można dosłyszeć muzykę ,gwarantują świetny nastrój przez całą noc.

W okresie zimowym ujemne temperatury i szybko zachodzące słońce nie sprzyjają długim dyskusjom przy piwie na kocyku, ale wreszcie doczekaliśmy się lepszej pogody – w najbliższą środę sezon na Słodowej rusza pełną parą. To początek kilkumiesięcznego oblężenia wyspy przez studentów (i nie tylko).

Jeśli Słodowa to i alkohol – studenci uwielbiają spędzać czas przy piwie, a czasami trafią się mocniejsze trunki. Na szczęście w sierpniu zeszłego roku spór w tej sprawie został rozwiązany z korzyścią dla tej grupy – picie alkoholu na Wyspie Słodowej jest całkowicie legalne ponieważ miejsce to zostało wykluczone z grupy objętej tym zakazem.

Nic, tylko czekać na piękny dzień i powitać wiosnę, relaksując się przy piwie pod chmurką!


Tekst: Hanna Galik