Nowy film Patryka Vegi od piątku 14 grudnia można obejrzeć na platformie internetowej Showmax. Plagi Breslau nie będą wyświetlane w kinach w Polsce, można je zobaczyć za to za granicą.

Plagi Breslau, najnowszy film Patryka Vegi, to historia seryjnego zabójcy, który morduje każdego dnia równo o 18:00. Miejscowa policjantka Halina Ruś (Małgorzata Kożuchowska) podejrzewa, że za wszystkimi zbrodniami stoi jedna osoba. Podczas jednej z interwencji jej partner – Bronson (Tomasz Oświeciński) zostaje ciężko ranny. W rozwiązaniu zagadki pomóc ma agentka CBŚP Iwona Bogacka (Daria Widawska). Śledztwo prowadzi do XVIII-wiecznej historii Wrocławia.

Małgorzata Kożuchowska (Plagi Breslau)

W filmie oprócz samego miasta i jego charakterystycznych miejsc – toru wyścigów konnych, Stadionu Olimpijskiego, Bulwaru Dunikowskiego, Wzgórza Partyzantów czy chociażby Biblioteki Uniwersyteckiej, można zobaczyć także wrocławskich aktorów – Igora Kujawskiego i Wiesława Cichego.

Premierę filmu zaplanowano na piątek 14 grudnia. Obejrzeć go można będzie tylko i wyłącznie na internetowej platformie Showmax. Plagi Breslau nie będą wyświetlane w polskich kinach, natomiast od 29 listopada będzie można zobaczyć je za granicą – w Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji oraz w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Co ciekawe, dwa dni przed premierą produkcji, platforma Showmax ogłosiła, że wycofuje się z polskiego rynku. Usługa ma być dostępna w naszym kraju do końca stycznia 2019 roku (szczegóły tutaj).


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Instagram