Spędził we Wrocławiu już jedenaście lat, spędzi przynajmniej kolejne dwa. Piłkarski Śląsk Wrocław 15 czerwca poinformował o przedłużeniu kontraktu z obrońcą Mariuszem Pawelcem. Nowy kontrakt „Mario” będzie obowiązywał do 2021 roku.

Doświadczony obrońca to zawodnik, który ze Śląskiem przeżył w Ekstraklasie niemal wszystko. Zdobył mistrzostwo Polski i Superpuchar, grał w eliminacjach Ligi Europy i Ligi Mistrzów, przeprowadził się wraz z klubem z Oporowskiej na Stadion Wrocław, walczył o utrzymanie. Przez jedenaście ostatnich lat Śląsk zmieniał się niemal z roku na rok, a on wciąż tu był i rozegrał dla wrocławian już przeszło 275 meczów. Mariusz Pawelec jest piłkarzem, który pewnej poprzeczki nigdy nie przeskoczy, ale w bardzo trudnym poprzednim sezonie, gdy Śląsk długo walczył o uniknięcie spadku, „Mario” szczególnie pokazał, że nie ma w tej drużynie drugiego tak oddanego jej piłkarza.

– To była dla mnie łatwa decyzja. Jestem tu już jedenaście lat, a Śląsk zawsze był, jest i będzie dla mnie wielkim klubem. Przeżyliśmy przez ten czas wiele sukcesów, jak i porażek. Zawsze jednak Śląsk Wrocław był jak rodzina – na boisku i poza nim – skomentował Pawelec.


Autor: Bartosz Królikowski

Zdjęcie: Instagram